Ders Notları

Kalp sağlığını korumakla ilgili bir araştırma yapınız.

4. Sınıf Türkçe Kalp sağlığını korumakla ilgili bir araştırma yapınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Kalp sağlığını korumak için iyi bir beslenme şarttır. Sağlıksız abur cuburlar yerine lezzetli ev yemekleri, sağlıklı tatlılar, atıştırmalıklar ve düzenli bir beslenme programı bizlere çıkış yolu sağlayacaktır.
Yemeklerimizde zeytinyağı tüketimini arttırmak ve sağlıklı bakliyat gibi gıdalara yer vermek, annemizin yaptığı ev yemeklerinden yemek damarlarımızın temiz tutulması için çok önemlidir. Yine düzenli hareket yapmak ve spora önem vermekte önemlidir. Spor sayesinde vücudumuz zinde olur ve sağlıklı hissederiz.
Diğer hastalıklara tutulma oranı da düşer. Kalp sağlığını bozan ve bizi hastalandıran diğer şey de strestir. Stresten oldukça uzak durmalı ve üzüntülerimizi büyüklerimiz yada gerekirse öğretmen veya bir uzmanla paylaşarak çözmeli içimizde büyümesine izin vermemeliyiz. Bunlara dikkat edersek kalbimiz de mutlu olacaktır. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kalp sağlığını korumak için öncelikle dengeli ve düzenli beslenmeye dikkat etmeliyiz egzersiz yapmak spor yapmak yağlı şekerli ve çok fazla dolmuş yağdan oluşan yiyecekleri tercih etmediğimiz zaman kalp sağlığımızı kurulduğunu görebiliriz. Kalp vücudumuzda genel ritmiyle yaşamamızı sağlayan en önemli organlarımızdan biridir kalp kan pompalar kalp atışı vücudumuzdaki kanın dengesini düzenler kalbimizin sağlığı elbetteki stresten uzak kaldığımız zaman dengeli ve düzenli beslendiğimiz bol su içtiğimiz zaman hareketi bir yaşamımız olduğu zaman korunduğunu söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.