Ders Notları

Kan vererek hayat kurtarmanın önemini vurgulayan bir konuşma yapınız.

8. Sınıf Türkçe Kan vererek hayat kurtarmanın önemini vurgulayan bir konuşma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kan vererek hayat kurtarmanın önemini vurgulayan bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Kan hayat içerisinde ihtiyaç sahiplerinin hayatlarının kurtarmak için kan büyük bir öneme sahiptir. Hasta olanların iyileşmeleri sağlamak, yaralanana kişilere şifa olabilmek için kızılaya kan vermemiz gerekmektedir.


Kan vererek hayat kurtarmanın önemini vurgulayan bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Kan insanların hayatında önemli olan ve sürekli olarak ihtiyaç duyulan bir maddedir. Hayat içerisinde yaşanabilecek olan hastalıklar, yaralanmalar ve kazalar sonucunda insanlar sürekli olarak kan ihtiyaçları doğmaktadır. İhtiyaç sahibi olan insanların gereksimlerini karşılamak için Kızılay aracılığıyla kan vermemiz gerekmektedir.

Gelecekte acil bir şekilde bizlerinde bir hasta, bir yaralı veya bir kazazede olabileceğimizi aklımızdan çıkarmamız gerekir. Toplumsal dayanışma, yardımlaşma ve gelecekte bizlerinde aynı durumda olabileceğimizi aklımından çıkarmamalıyız. İşte bu nedenle kan bağışı hayat kurtarır, millette can suyu olur ilkesiyle hareket etmemiz gerekmektedir.


 

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Kan verme hakkındaki konuşma çok etkileyici olmuş yazanların ellerine sağlık Ben Gamze

  2. Özellikle Kızılay’ın başlatmış olduğu kan vermenin gerekliliği ve kan vermenin insanlar hayatındaki mucizevi kurtuluşunu anlatan ve öğreten yetkili bir kuruluştur. Kaza anında sağlık sorunları ile karşılaşan bir insan veya gerekli sağlık sorunlarından dolayı kana ihtiyaç duyan bir insana verdiğimiz kan kullanıldığı zaman hayatını uzattığı gibi tedavilerini de iyileştirdiği ve hızlandırdığı bilinir. Kana ihtiyaç duyan bir insanın kan bulamadığı zaman hastalığı iyileşmez ve hatta ölümle karşı karşıya kalabilir. Bu sebeple toplumda bulunan insanların gerekli yetkili birimlere ve Kızılay’ın kan bağış noktalarına giderek kan vermeleri gerekmektedir. Özellikle sağlıklı insanların tam verdiği zaman yeni kan hücreleri vücudunda oluşacağı ndan sağlık açısından da önemli bir yeri olduğu bilinmektedir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.