Mektubun tarihî gelişimiyle ilgili araştırma yapınız ve edindiğiniz bilgileri defterinize not alınız.


Türkçe Öğretmeni

6. Sınıf Türkçe Mektubun tarihî gelişimiyle ilgili araştırma yapınız ve edindiğiniz bilgileri defterinize not alınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Mektup tarihte ilk örneklerinde 15. ile 16. yüzyıllar arasında örneklerine rastlanmaktadır. Mektuplar firavunlar tarafından yazılmaktadır. Hitit krallarının yazdırmış da yazdırdığı mektuplar bulunmaktadır.
Genel olarak mektuplar bir emri, bir isteği belirtmek için yazılmışlardır. Divan edebiyatında mektup türünün en önemli örneği Fuzuli’nin Şikayetnamesi’dir. Abdülhak Hamit TARHAN ile Namık Kemal’in aralarındaki mektup örnekleri edebi mektup türlerine örnek olarak verilebilir. ,
Zamanında hükümdarların elçilerle kullandığı mektuplar zaman içerisinde bir çok kişinin posta araları ile gelişimini devam etmiştir. Ardından telgraflarla devam eden bu gelişme günümüzde e-postalar mektupların yerini almıştır. 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,6 sınıf mektubun tarihi gelişimi ile ilgili araştırma,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Mektubun tarihî gelişimiyle ilgili araştırma yapınız ve edindiğiniz bilgileri defterinize not alınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Yazmış olduğumuz mektupların tarihini öğrenmek istediğimiz zaman tüm ders kitaplarımızda ödevlerimizi yapma da bize yardımcı olan ve derslerimizde çok yardımcı olan Forum sayfa sitesini ziyaret ederek buradaki cevapları ve bilgilerle ödevimizi yaptık verdiğiniz cevaplar ve bilgiler çok güzel mektubun tarihi hakkında detaylı bilgilere ulaştık iletişim araçlarından biri olan mektubun nasıl yazılacağını öğrendik mektubun tarihi hakkında bilgi edinerek bu ödevimizi tamamladı verdiğiniz bilgiler ve cevaplar için çok teşekkür ederim.
Hevi
Çok teşekkür ederim sayenizde ödevimi bitirdim 
emine
sagolaaaaaun çok yaardımcaı oldsunuaz
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!