Ders Notları

Çıkarılabilir ortamlar, bilgisayarlarda hangi nedenle ve amaçla kullanılmaktadır?

6. Sınıf Türkçe Çıkarılabilir ortamlar, bilgisayarlarda hangi nedenle ve amaçla kullanılmaktadır? Aşağıya yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çıkarılabilir ortamlar, bilgisayarlarda hangi nedenle ve amaçla kullanılmaktadır? Aşağıya yazınız.konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Çıkarılabilir ortamlar bilgisayarda genellikle üzik dinlemek ve oyun oynamak ve bilgileri saklamak amacıyla kullanılmaktadır bunların temel nedeni kolay bir şekilde İhtiyacınız olan bilgileri ve metal yerleri taşıyabildiğimizden kaynaklanmaktadır.


Çıkarılabilir ortamlar, bilgisayarlarda hangi nedenle ve amaçla kullanılmaktadır? Aşağıya yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Çıkarılabilir ortamlar bilgisayarda genel olarak taşınması gereken bilgileri saklanması gereken bilgileri oyunları müzikleri ve buna benzer birçok şeyin saklanması için bir araç olarak kullanılmaktadır.

Kısacası çıkarılabilir ortamdaki bilgisayarlarda dosyaları paylaşım amaçlı kullanıldığını ifade etmemiz doğru olacaktır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çıkarılabilir ortamlar da bilgisayarlar genellikle sahip olduğumuz bilgileri saklamak istediğiniz birçok fotoğraf ve yazıları Ayrıca müzik depolama ve bilgi kaydetmek gibi ihtiyaçlarımızı karşılamak için kullanılmaktadır. Günümüzün oldukça kullanılan teknolojik aletlerinden olan bilgisayarlar depolama alanlarıyla eğitim bilgi araştırma gibi birçok alandaki konuları saklayabileceğiniz imkanı bize verir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.