Ders Notları

Millî Mücadele kahramanlarını öğrenmeniz sizi onlara karşı niçin sorumlu kılar?

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Millî Mücadele kahramanlarını öğrenmeniz sizi onlara karşı niçin sorumlu kılar? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Millî Mücadele kahramanlarını öğrenmeniz sizi onlara karşı niçin sorumlu kılar?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Bu vatanın bugünleri güvenle gelmesi biz ve sevdiklerimizin güven içerisinde yaşaması milli mücadele kahramanları sayesindedir.

Onlar canlarını mallarını ve sevdiklerini ülkemizin korunması için feda etmiş kimselerdir. Bizleri sorumluluğu ise bu tarihi okumak onlar hakkında bilgiler edinmek ve onlara olan saygımız ile tarihimize sahip çıkmamızdır.


“Millî Mücadele kahramanlarını öğrenmeniz sizi onlara karşı niçin sorumlu kılar?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Bugünlerde rahatça yaşayabilmek, rahatça eğitim alıp, sevdiklerimizle güzel günler geçirmemiz bir zamanlar bu vatanın korunması için canını, malını ve sevdiklerini feda eden milli mücadele kahramanları sayesindedir.

Ülkemiz tarih boyunca birçok Savaş görmüş ve düşmanlardan kurtulmak için her şeyini feda etmiş şehitlerimizin ve gazilerimizin kahramanlıkları ile bugüne gelmiştir.

Bizleri düşen tarihimizi okumak, aynı hataları düşmemek için çalışmak ve bu güzel insanlara saygı duyarak onların hayatlarını ve adlarını yaşatmaktır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 5 sınıf sosyal bilgiler ders kitabı hızlı yapamadığınız bir ödev varsa merak ettiğiniz bir konu varsa veya hızlı bir şekilde yapmış olacağız ödevleriniz varsa yukarıdaki bilgi ve cevapları ödevinizi hemen yapabilirsiniz ben her zaman 5 sınıf sosyal bilgiler dersindeki bilgileri ve cevapları bu sayfada bularak yapıyorum buradaki bilgi ve cevapları çok güzel Forum sayfası sayesinde birçok konuyu hemen anlıyorum özellikle sosyal bilgiler dersine verdikleri bilgi ve cevapları çok güzel.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.