Millî Mücadele kahramanlarını öğrenmeniz sizi onlara karşı niçin sorumlu kılar?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Millî Mücadele kahramanlarını öğrenmeniz sizi onlara karşı niçin sorumlu kılar? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Millî Mücadele kahramanlarını öğrenmeniz sizi onlara karşı niçin sorumlu kılar?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Bu vatanın bugünleri güvenle gelmesi biz ve sevdiklerimizin güven içerisinde yaşaması milli mücadele kahramanları sayesindedir.

Onlar canlarını mallarını ve sevdiklerini ülkemizin korunması için feda etmiş kimselerdir. Bizleri sorumluluğu ise bu tarihi okumak onlar hakkında bilgiler edinmek ve onlara olan saygımız ile tarihimize sahip çıkmamızdır.


“Millî Mücadele kahramanlarını öğrenmeniz sizi onlara karşı niçin sorumlu kılar?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Bugünlerde rahatça yaşayabilmek, rahatça eğitim alıp, sevdiklerimizle güzel günler geçirmemiz bir zamanlar bu vatanın korunması için canını, malını ve sevdiklerini feda eden milli mücadele kahramanları sayesindedir.

Ülkemiz tarih boyunca birçok Savaş görmüş ve düşmanlardan kurtulmak için her şeyini feda etmiş şehitlerimizin ve gazilerimizin kahramanlıkları ile bugüne gelmiştir.

Bizleri düşen tarihimizi okumak, aynı hataları düşmemek için çalışmak ve bu güzel insanlara saygı duyarak onların hayatlarını ve adlarını yaşatmaktır. 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,milli mücadele kahramanlarını öğrenmemiz sizi onlara karşı ne için sorumlu kılar sorumluluk vatanseverlik sosyal katılım bilimsellik,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Millî Mücadele kahramanlarını öğrenmeniz sizi onlara karşı niçin sorumlu kılar?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
5 sınıf sosyal bilgiler ders kitabı hızlı yapamadığınız bir ödev varsa merak ettiğiniz bir konu varsa veya hızlı bir şekilde yapmış olacağız ödevleriniz varsa yukarıdaki bilgi ve cevapları ödevinizi hemen yapabilirsiniz ben her zaman 5 sınıf sosyal bilgiler dersindeki bilgileri ve cevapları bu sayfada bularak yapıyorum buradaki bilgi ve cevapları çok güzel Forum sayfası sayesinde birçok konuyu hemen anlıyorum özellikle sosyal bilgiler dersine verdikleri bilgi ve cevapları çok güzel.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!