Ders Notları

Cahillik ve geri kalmışlıkla mücadele etmenin, en az düşmanla mücadele etmek kadar önemli olmasının nedenleri nelerdir?

8. Sınıf İnkılap Tarihi Cahillik ve geri kalmışlıkla mücadele etmenin, en az düşmanla mücadele etmek kadar önemli olmasının nedenleri nelerdir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Atatürk ve diğer kahraman askerlerimiz düşmanla göğüs göğüsse çarpmışlar ve bu uğurda canlarını ortaya koyarak büyük bir mücadele göstermişlerdir. Ancak savaş bittikten sonra da cahillik ve geri kalmışlıkla mücadele etmekte bir o kadar da zor olmuştur. Eski düzeni isteyen insanların fikirlerini değiştirmek ve onlara kabul ettirmek en az savaşmak kadar zor olmuştur. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Cahil kalmış bir milletin her zaman vatanını ciddi şekilde etkileyeceğini vatanında sıkıntıları oluşturabileceğini ifade eden Mustafa Kemal Atatürk eğitim alanında birçok gelişmeler yapmış ve insanların eğitimde her zaman güçlü edebileceklerini ve ülkelerin ilgili diyebileceklerini  anlatmıştır. Cahil bir toplum eğitimde güzel diye gemliğe kavuşur ve tüm sıkıntılardan ve zorluklardan böyle atlanır eğer eğitim-sen kalırsa Türk toplumunun veya eğitimsiz kalmış bir ülkenin ne kadar ciddi sorunlarla karşılaşacağız söylenebilir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.