Ders Notları

“Önlemsizlik, gevezelik, övüngenlik, yararsız merak birbirlerine yakın akrabadır.” sözüyle ilgili duygu ve düşüncelerinizi anlatınız.

7. Sınıf Türkçe Kitabı “Önlemsizlik, gevezelik, övüngenlik, yararsız merak birbirlerine yakın akrabadır.” sözüyle ilgili duygu ve düşüncelerinizi anlatınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


““Önlemsizlik, gevezelik, övüngenlik, yararsız merak birbirlerine yakın akrabadır.” sözüyle ilgili duygu ve düşüncelerinizi anlatınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Bu sözü çok doğru buldum. Çünkü yararsız merak özelliğine sahip insanlar belirli önlemleri almadan sadece gevezelik eder ve kendilerini sürekli överek çok akıllı olduklarını iddia ederler.


““Önlemsizlik, gevezelik, övüngenlik, yararsız merak birbirlerine yakın akrabadır.” sözüyle ilgili duygu ve düşüncelerinizi anlatınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Yukarıda sayılmış olan özelliklerin hepsi insanlarda bulunması tavsiye edilmeyen tek fark vermeyen özelliklerdir.

Gereksiz merak duygusuna sahip olan insanlar gerçekten de önlemleri önemsemeden bu konuları araştırır sürekli gevezelik eder yanılır yine de başarısızlıklarını örtmek için kendilerini övmeye çalışırlar.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 7 sınıf Türkçe ders kitabındaki bu ödevimi form sayfa sitesinin yardımı ile ve vermiş olduğu başarılı güzel cevaplar da güzel bir şekilde öğrenerek konuya hakim oldum vermiş olduğunuz bilgi ve cevaplar sayesinde her zaman Türkçe dersini severek bitiriyorum ve Türkçe dersinde zorlanmadan birçok konu iyi bir şekilde anlıyorum sizler sayesinde Türkçe dersimiz başka bir öğrenci olduğum Türkçe dersinde anlatılanları hemen anlıyorum lütfen dersine verilen bilgi ve cevapları ödevimi hemen yapabiliyorum sizleri çok teşekkür ederim sizler sayesinde tüm ders kitaplarımın cevaplarını hızlı bir şekilde bulabiliyorum.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.