Ders Notları

Popüler kültürün çocuk oyunlarına ve misafir ağırlama alışkanlıklarına etkileri hakkında çeşitli kaynaklardan araştırma yapınız.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Popüler kültürün çocuk oyunlarına ve misafir ağırlama alışkanlıklarına etkileri hakkında çeşitli kaynaklardan araştırma yapınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Popüler kültürün çocuk oyunlarına etkileri


Cevap :
Popüler Kültür çocuk oyunlarında olumsuz etkileri vardır. Bir zamanlar çocukları sokaklarda aralarında çeşitli oyunlar oynarlarken popüler kültürle birlikte bilgisayar oyunları oyun konsolları tabletler çocukların yeni oyunları haline gelmiştir.


Popüler kültürün misafir ağırlama alışkanlıklarına etkileri


Cevap :
Popüler kültürün misafir ağırlama alışkanlıkları da değişmiştir. Popüler kültürle birlikte eskiden akşam oturmaları olan oturmaların yerine şatafatlı sosyal medyada paylaşılan davetler ve misafirlikler yerini almış ev misafirlik yerine Cafe gibi yerlerde misafir ağırlar olmuştur insanlar örnek olarak verilebilir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Popüler kültürün çocuk oyunları daha birçok değişikliklere sebep olmuştur bugün bir değişiklikler elbetteki olumsuz etkileri de vardır. Eskiden çocuklar oynamış olduğu geleneksel oyunları unutarak genellikle ev ortamında teknolojik aletlerle zaman geçirmeye başlamışlardır bu sebeple çocuk gelişimi ve etkilenmiş Ayrıca çocuklar mutsuz olmaya başlamıştır aynı şekilde misafir ağırlama da da popüler kültürün etkisi vardır eskiden misafirler büyük bir özveriyle karşılanırken günümüzde bu gibi kültür fazla yaşatılmaktadır yine de misafirperverliği önem veren Türk toplumu birçok topluma nazaran daha misafirperver ve daha bu kültürde bağlı bir şekilde yaşamaktadır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.