Ders Notları

Popüler kültürün, kültürümüz üzerindeki etkilerini açıklayınız.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Popüler kültürün, kültürümüz üzerindeki etkilerini açıklayınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Popüler Kültür 20 Yüzyıl’da pop kültürünün kültürümüze etkisi ile başlamış bir kavramdır. Klasik halk kültürüne alternatif olarak değişiklik gösteren popüler kültür alternatif bir kültür durumundadır. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Popüler kültürde diyemez 20 yüzyıldan sonra birçok ülkenin benimsediği ve kültürümüz üzerinde değişik etkilere sebep olan bir anlayış biçimidir. Popüler kültür elbetteki yenilenen ve değişen Çağan ayak uyduran ve bu gibi yeniliklerle insanların yaşamına yön veren anlayış biçimine dönüşmüştür. Yıllar boyunca insanlar çeşitli yaşam şartlarına sahip olabilmek için elbette ki çeşitli farklılıklara ve dönüşümleri adım atmış bu dönüşümler sayesinde kültürümüzde de farklılıklar olmuştur bu farklılıkların iyi yani olduğu gibi iyi olmayan yanları da vardır yalnız atalarımızdan kalan kültürümüzde değişikliklerin olması bizi rahatsız etmemeli elbetteki yeniliklerle birçok benimsediğimiz kültürün değişebileceğini bilmeliyiz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.