Ders Notları

“Sanat altın bileziktir” atasözünü açıklayınız.

4. Sınıf Türkçe “Sanat altın bileziktir” atasözünü açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Sanat altın bileziktir” atasözünü açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Sanat, insanın elindeki altın bilezik benzetmesi değeri hiçbir zaman eksilmeyen altına benzetilmiştir. Nasıl dara düştüğümüz zaman elimizde bulunan altını bozdurup paraya çevire biliyorsanız.

Sanatta her zaman değerlendirme olanağına sahiptir. Sanat sahibi kişi her yerde iş bulabilir. İşsiz kalmaz, her şey gün gelir değerini kaybedebilir. Fakat sanat değerini hiç eksiltmez.


“Sanat altın bileziktir” atasözünü açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Sanat bir kimsenin, bir işi en iyi ve en   iyi şekilde yapmasıdır. Bir sanatı olan insan, açıkta kalmaz geçimini bir şekilde sağlar. Bir çok şey gün geldiğinde değerini kaybedebilir.

Fakat sanat, değerini hiçbir zaman kaybetmez.Yaptığı işlerde iyi olan insanlar, her zaman her yerde iş bulma olanaklarına sahiptirler. Bunun için yaptığımız işleri elimizden geldiği kadar iyi bir şekilde icra etmeye çalışmalıyız.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir ülkede var olan sanat ve sanatçılar ülkenin ekonomisini kültürel açıdan etkilediğini biliyoruz saat hangi alanda yapılırsa yapılsın el emeği ve çaba olduğundan dolayı özel yeteneklerin ve becerilerin benimsediği bir meslek dalıdır eğitim sanatı el işleri sanatı ses sanatı ve birçok sanat ülkemizde de çok sevilen ve değeri bilinen meslek dalları arasındadır Mustafa Kemal Atatürk de sanatsız kalmış bir milletin ne kadar zor durumda olduğunu her defasında vurgulamıştır Kurtuluş savaşı zamanında ve Osmanlı’nın çöküşü de birçok sanat dalı rahat bir şekilde uygulanamamaktadır the blue yeti ilan edildikten sonra sanatçıya ve sanata büyük önem verirdi tiyatroda el sanatlarında ses alanında birçok sanatçıya bir değerler verildi

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.