Sizce dünyada çözümlenmesi gereken sorunlar nelerdir? | Forum Sayfa Cevapları

Sizce dünyada çözümlenmesi gereken sorunlar nelerdir?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Sizce dünyada çözümlenmesi gereken sorunlar nelerdir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizce dünyada çözümlenmesi gereken sorunlar nelerdir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Bence Dünya ‘ da çözümlenmesi gereken birçok sorun vardır. Bunlar ; savaşlar, nükleer silahlar ve atıklar, hava kirliliği, iklim değişikliği, hayvanların neslinin tüketilmesi, ormanların tahrip edilmesi, yapılan hak ihlalleri, terörizm gibi temel sorunlardır.


Sizce dünyada çözümlenmesi gereken sorunlar nelerdir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Bence Dünya ‘ da çözümlenmesi gereken birçok sorun var. Bunlar çözülmeden de insanların mutlu olması ve hak ettikleri yaşamı elde etmeleri asla mümkün değildir. Bunlardan bir tanesi ormanların tahrip edilmesidir. İnsanların izinsiz ve bilinçsiz şekilde doğaya zarar vermeleri havadaki oksijen miktarının azalmasına ve kaliteli bir hayata engel olmaktadır.

Nükleer Silahlar da bir sorundur. İnsanlara ne kadar zarar vereceği tahmin bile edilemeyen bu silahlara sınırlama getirilmelidir.

Terörizmde bir başka konu. Yıllardan beri ülkemizde masum askerlerimiz bu sebepten dolayı şehit veya gazi olmnaktadır.

Hava kirliliği; Çevredeki yaşayan bebek, genç ve yaşlı herkesin sağlığını olumsuz etkilemektedir. Onun için gerekmedikçe araba gibi taşıtlar kullanılmamalıdır.

Salgın hastalıklar sebebi ile de yılda bir çok insan hayatını kaybetmektedir. Bunlar için gerekli tedaviler ve aşılar bulunmalıdır.

Hayvanların neslinin tükenmesi; Çevremizde ismini ve varlığını bilmediğimiz milyonlarca canlı var. Bu canlılar hakkında bilgimiz olmasa da çevrenin döngüsü için şarttır. Hayvanların neslinin tükenmesi onlarla beslenen canlıların aç kalmasına ve bu canlıların beslendikleri canlıların artmasına sebep olur ki buda başka sorunları meydana getirir.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Sizce dünyada çözümlenmesi gereken sorunlar nelerdir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Bütün dünyada çözülmesi beklenen ve çözülmeyen sorunların başlarında sömürgeler savaşlar ve yıkımlar gelmektedir Ayrıca ülkelerin Birliği arasındaki siyasi ve ekonomik çekişmeleri silahları birçok insan hayatını tehdit edebilmektedir Ayrıca günümüze devam eden sömürgeler birçok insanın hak ve özgürlüklerin eksik bir şekilde yaşam sürdürmesine sebebiyet vermektedir Ayrıca dünyada çözülmeyen sorunlar arasında yer alan ekonomik siyasal ve insanlar arasında din dil renk ayrımı yaparak işkenceler ve sömürgeler yapmaktır. Ayrıca dünyada çözülmeyen sorunlar arasından birisi ise insanların çocuklara kadınlara e hayvanlara yeterince önem vermemesi ve onlara çeşitli alanlarda hak ve özgürlüklerinden kısıtlanması gelmektedir
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak