Ders Notları

Sizi etkileyen bir kitabı arkadaşlarınıza tanıtınız.

4. Sınıf Türkçe Sizi etkileyen bir kitabı arkadaşlarınıza tanıtınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizi etkileyen bir kitabı arkadaşlarınıza tanıtınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Karagöz ve Hacivat

Karagöz ve Hacivat konuşmalarını ve olaylarını anlatan bu kitap kişiler gelişmeye katkı sağlayacak ve önemli bir eser olarak karşımıza çıkmaktadır.


Sizi etkileyen bir kitabı arkadaşlarınıza tanıtınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Çocuklar İçin Öykü Tadında Osmanlı Tarihi 

Osmanlı tarihi hakkında bizlere bilgiler veren bu kitap atalarımız hakkında bizlere bir çok bilgi vermektedir. Osman Bey, Fatih Suntan Mehmet, ve Yavuz Sultan Selim gibi padişahların anlatığı bu eser 3 kitaptan oluşmaktadır. Ger Türk gencinin bu eseri okuyarak atalarımızın kimlerle ne koşullarda mücadele ettiğini bilmesi açısından okuması gereken bir eser olduğuna inanıyorum.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Genellikle okuduğumuz tüm kitaplar bizi etkiler. Kaplardaki kahramanlara kitaplardaki hikayeleri ve bir masal kitabı ise oradaki olayları en güzel şekilde okurken maddeleri Adıvar hayaller kurar ve güzel öykülerin içinde kendimizi buluruz. Kitaplar okunduğu zaman ve alışkanlık haline getirildiği zaman insanların ilgisini çekerler. Kitaplar bizim en güzel bilgi kaynağımız hayal kuracağımız en güzel eğlence kaynaklarımız Iğdır. Bazen ise okuduğumuz bir masal kitabı bize farklı dünyalara götürür ve çok etkiler bunu arkadaşlarımızı anlattığımız zaman onların da bu kitabı okumalarını tavsiye ederiz

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.