Ders Notları

Tarihî ve kültürel mirasın korunması için yapılması gerekenler neler olmalıdır?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Tarihî ve kültürel mirasın korunması için yapılması gerekenler neler olmalıdır? Sorsunun Kısa ve Uzun Cevabı


Tarihî ve kültürel mirasın korunması için yapılması gerekenler neler olmalıdır? sorusunun kısa cevabı;


Cevap : Tarihi ve kültürel miras bizleri biz yapan en önemli değerlerin başında gelmektedir. Bir millet olarak kendimizin benliğini tanımak amacıyla sürekli olarak tarihi ve kültürel mirasın korunması gerekmektedir. Tarihi ve kültürel mirasın korunması amacıyla kütüphanelerin kurulması, sergilerin yapılması, müzelerin açılması ve toplumda var olan insanlara konferans ile bilinçlendirilmesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde toplum bilinci uyandırılarak tarihi ve kültürel mirasın korunması sağlanabilir.


Tarihî ve kültürel mirasın korunması için yapılması gerekenler neler olmalıdır? sorusunun uzun cevabı;


Cevap : Tarihi ve kültürel mirasın korunması için ilk olarak insanların bilinçlendirilmesi ve tarihi ve kültürel mirasın önemi hakkında bilgilendirmeler yapılması gerekmektedir. Tarihi ve kültürel miras ilk olarak ilkokul yıllarında insanlara aşılanması gereken en önemli olgulardan bir tanesidir tarihi ve kültürel mirasımız bizlerin geçmiş dönemlerde atalarımızın bizlere bırakmış olduğu medeniyetin Aslı olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle bu medeniyeti korumalı ve sürekli olarak gelecek nesillere aktarılması gerekmektedir. Bizi biz yapan en önemli etkenlerden olan kültürel mirasımız bizlerin nasıl bir millet ne güçlüklerle buraya geldiğimiz ve bu vatan için harcanmış olan Şehit kanlarını fedakarlıkları zorlukları ve mücadeleleri anlatmaktadır.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Tarihî ve kültürel mirasimiz bizim için çok amaçok önemlidir.Her zaman kültürel mirasimiz korumamız gerekir.Gelecek kişilere düzgün bir sekilde mirasimi bırakmamız gerekir.Korumak için zarar veren kişileri uyarmamiz gerekir.Eğer uyardigimiz kişiler bizi takmiyorsa onları güvenlikle paylasmamiz ve büyüklerimize danismamiz gerekir.Korudugumuz mirasimizi başka kişilerde görecek diye düşünmemiz ve hatırlamamız gerekir.

     

  2. Tarihi ve kültürel mirasın korunması için yapılması gerekenler neler olmalıdır çok kısa güzel cevaplar

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.