Ders Notları

Trafik yoğunluğunun ve çevre kirliliğinin azalmasını isteyen kişi hangi ulaşım araçlarını tercih etmelidir? Tartışınız.

4. Sınıf Trafik Güvenliği Trafik yoğunluğunun ve çevre kirliliğinin azalmasını isteyen kişi hangi ulaşım araçlarını tercih etmelidir? Tartışınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Trafik yoğunluğunu ve çevre kirliliğinin azalmasını isteyen kişiler ulaşım aracı olarak kendi özel araçları yerine toplu taşıma araçlarını tercih etmelidirler. Toplu taşıma araçları zamandan ve enerjiden tasarruf etmeyi sağlayan ulaşım araçlardır.

Cevap :
İnsanlar her zaman trafik yoğunluğundan ve çevre kirliliğinden şikayetçi değiller temiz çevre trafik olmadığı bir şehir tüm insanların yaşamak istediği yerdir. Bunları sağlamanın en iyi yöntemi toplu taşıma araçlarına kullanmak ve de bu taşıma araçlarını kullanmaya teşvik etmektir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Trafikte bulunan araçların fazla olması demek ses kirliliği hava kirliliği ve çevre kirliliğine sebep olabileceğini bilmekteyiz trafikte bulunan araçları çok fazla kullandığımız an ve her zaman yakın mesafelere bile taşıtla gittiğimiz zaman çevreyi ciddi şekilde kilo ettiğimizi ve trafik yoğunluğuna sebep olduğumuzu bilmeliyiz bu gibi sorunları ortadan kaldırmak için öncelikle toplu taşıma araçlarını tercih edebiliriz yakın yerlere patent bisiklet gibi motorsuz taşıtlar da gidebiliriz Ayrıca markete ekmek almaya gittiğimiz zaman yürüyerek gidebiliriz hem trafik yoğunluğunu önleriz hem de çevre kirliliğinin önüne geçebiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.