Ders Notları

Ülkemizin başka hangi alanlarda teknolojik ürünler üretmesini istersiniz? Söyleyiniz.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ülkemizin başka hangi alanlarda teknolojik ürünler üretmesini istersiniz? Söyleyiniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Ülkemizin başka hangi alanlarda teknolojik ürünler üretmesini istersiniz? Söyleyiniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı ;


Cevap: Eğitim ve çevre koruma üzerine teknolojik ürünler üretilmesini isterdim. Ayrıca sağlık alanında gelişmiş olan hastalıkların daha ucuz ve daha kolay aletlerin üretilmesinin isterdim.


Ülkemizin başka hangi alanlarda teknolojik ürünler üretmesini istersiniz? Söyleyiniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı ;


Cevap: Günler haftalar aylar yıllar geçtikçe teknolojik çok ilerlemektedir şu an itibariyle eski teknoloji ile Yeni teknoloji arasında çok fazla fark vardır örnek verilecek olursa eskiden okullarda Kara tahtalar bulunmaktaydı. Fakat şu anda akıllı tahtalar bulunmaktadır. Ayrıca dersleri görsel destekle eğitim verilmektedir Bunun dışında Eskiden doğada kaybolmayan ürünler poşetler gibi malzemeler kullanılırken Şimdi ise Doğa dostu paketleme ürünleri kullanılmaktadır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ülkemizde kargo sisteminin robotlarını yapması gibi teknolojik bir geliştirme yapmasını isterdim.Çünkü kargo paketlerinin başlıklarda getirilmesi hava kirliliğine sebep olmuştur.Yalnız robotların getirdiği paketler taşıtların kullanılmamasına ve havanın kirlenmemesi ne destek olacaktır. Ayrıca çöpleri ayrıştıran bir sistemin olmasını isterdim.çöpe atılan her ürünün geri dönüşüm mümkün olan parçalarının makineler yardımıyla ayrıştırılarak çevreyi yeniden kazanılması gibi teknolojik Bir aletin üretilmesini isterdim

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.