Ders Notları

Çevrenizde üretimde kullanılan teknolojik ürünler nelerdir? Bu ürünlerin ekonomik ve sosyal hayata etkileri nedir?

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Çevrenizde üretimde kullanılan teknolojik ürünler nelerdir? Bu ürünlerin ekonomik ve sosyal hayata etkileri nedir?konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çevrenizde üretimde kullanılan teknolojik ürünler nelerdir? Bu ürünlerin ekonomik ve sosyal hayata etkileri nedir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Çevremde üretimde kullanılan teknolojik ürünler; patpat, biçerdöver, traktör, kamyon, kamyonet ve patpat gibi makinelerdir. Bu makineler sayesinde üretim hızlanır , insanlara olan ihtiyaç azaldığı için insanlar daha üzün süreler çalışabilir ve yıpranmazlar. Ekonomik olarakta ürün üretmek için imkanlar arttığı için daha çok ürün ve daha çok kazanç meydana gelir.


Çevrenizde üretimde kullanılan teknolojik ürünler nelerdir? Bu ürünlerin ekonomik ve sosyal hayata etkileri nedir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Üretim, bir ürün meydana getirmek için belli çabalar ve işlemler sonucunda , ortaya ürünler çıkmasıdır. Üretim , insanların ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için her zaman aktif olmalıdır. İnsanlar bu üretilen ürünlerle tüketmek zorunda oldukları alır ve ihtiyaçlarını görürler.  Çevremde üretimde kullanılan teknolojik ürünler; patpat, biçerdöver, traktör, kamyon, kamyonet ve patpat gibi makinelerdir. Bu ürünler tarımsal alanda kullanılırlar. Ayrıca fabrikalarda da bir çok üretim makineleri kullanılır. İnsanlar bu makinelerle hızlıca ve kolayca üretim yaparlar. Böylece ürün artar ve ekonomi güçlenir. İnsanlar sosyal hayatlarına ayıracak daha çok vakit bulabilirler. Makinelerden destek alarak üretim yaptıkları için daha az yorulur ve güçlerinin hepsini vermiş olmazlar. İşte bu yüzden bu ürünler sosyal yaşamın iyileşmesi ve insanların kendilerine daha çok zaman ayırabilmeleri için gereklidir. Ayrıca insanlar daha çok üretim sayesinde ihtiyaçları için çok çeşit bulabilirler.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Günümüzde kullanılan teknolojik araçlar arasında üretimi destekleyen ve üretim hızlandıran birçok araç gereç vardır. Bunlara örnek vermek gerekirse genellikle sanayi alanında fabrikalarda kullanılan birçok makine gelmektedir. Bu teknolojik makineler sayesinde insan gücüyle çok yavaş ve güç bir şekilde üretilen birçok ürün hızlı ve akıcı bir şekilde insan hayatında sunulmaktadır. Zaten hazır nüfus artışının temel ihtiyaçlarını karşılamada teknolojik ürünlerin üretimi hızlandırması önemli bir destek vermektedir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.