Ünlü ressamlar ve tablolar hakkında araştırma yapınız.


Türkçe Öğretmeni

6. Sınıf Türkçe Ünlü ressamlar ve tablolar hakkında araştırma yapınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Birçok güzel tablo ve birbirinden yetenekli ressamlar vardır. Buna rağmen en belirgin ve en meşhur olanlar elbetteki vardır.
(İnci Küpeli Kız), Johannes Vermeer
Guernica, Pablo Picasso
(Yıldızlı Gece), Vincent Van Gogh
Mona Lisa, Leonardo Da Vinci
Son Akşam Yemeği/ Son Yemek), Leonardo Da Vinci
(Venüs’ün Doğuşu), Sandro Botticelli
(Belleğin Azmi), Salvador Dali tabloları ünleriyle meşhurdur.
Leonardo Da Vinci hakkında biraz bilgi vermek istiyorum. Leonardo Da Vinci
15 Nisan 1452 – 2 Mayıs 1519 yılları arası yaşamıştır. Rönesans döneminde yaşamış İtalyan hezârfen, döneminin önemli bir filozoftur. Aynı zamanda müzisyen, ve mimardır.
Daha birçok alanda eserleri ve ilgisi vardır. annesi Caterina’nın, babası Piero’ya ait Ortadoğulu bir köle olduğu tahmin ediliyor. Annesi ve babası ayrı olarak yaşayan bu çocuk , babasının evine ara sıra gitsede mcası Francesco dışında ailedeki kimseden sevgi görmedi. Evlilik dışı bir çocuktu ve yasalara göre bu yüzden üniversiteye gidemiyordu. Babası çizimlerini Andrea del Verrocchio’ya gösterince, Verrochio onu çırak olarak yanına aldı. Sonraki yıllarda Sağ koluna felç inen Leonardo da Vinci, resimden çok bilimsel çalışmalara ağırlık verdi. Leonardo 2 Mayıs 1519 tarihinde Amboise’daki evinde 67 yaşında öldü. Kralın kollarında can verdiği rivayet edilir.
 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Ünlü ressamlar ve tablolar hakkında araştırma yapınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Bos
Çok teşekkür ederim.Yardımcı olduğunuz için.
Merve
Ünlü ressamların yapmış olduğu tablolar günümüzde de hala sergilenmeye müzelerde saklanmaya ve büyük ilgi görmeye tabi olan eserler olduğunu söyleyebiliriz. Bu konuda araştırma ödevi yaptığımıza ve çeşitli bilgilere ulaşmak istediğimiz an ders kitaplarımızda çeşitli bilgileri bize veren ve bizi kaynakları ile araştırma ödevi tamamlayan tasarım sayfa sitesi cevaplarını ziyaret ederek buradaki cevaplar ve bilgilerle ödevimizi tamamladı bu araştırma ödevini son sayenizde verdiğiniz görsellerle tamamladı.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!