Ders Notları

“Vatan” kelimesi size neler çağrıştırıyor?

5. Sınıf Türkçe “Vatan” kelimesi size neler çağrıştırıyor? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Vatan” kelimesi size neler çağrıştırıyor? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Vatan kelimesi bize Türk milletini Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk bayrağını kur’an-ı Kerim’i Türkiye Cumhuriyeti gibi kelimeleri çağrıştırmaktadır.


“Vatan” kelimesi size neler çağrıştırıyor? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Vatan Türk milleti için kutsal olarak sayılan önemli bir konu olarak ifade edilebilir.

Vatan kelimesi bizlere milleti vatanı Devleti kur’an-ı Kerim’i Dinimizi dilimizi Mustafa Kemal Atatürk’ü toplumsal dayanışma ve yardımlaşmayı milli birlik ve beraberlik gibi birçok konuyu çağrıştırdığını ifade etmemiz doğru olacaktır.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Vatan denince aklımıza bağımsız topraklara sahip olmak özgürce yaşamak bir ülkenin vatandaşı olduğumuzu bilmek ve bulunduğumuz topluluklarda sahip değerlerimizin korunması anlamına gelen ve milli değerlerimizin kültürümüzün gelenek ve göreneklerimizin yaşatılmış olduğu temel kavramı mızdır. Vatanımız bizim için çok kıymetlidir. Vatanımızın bağımsızlığı için milli mücadeleyi vermekten kaçırmayız. Vatan bizim birlik ve beraberlik içinde yaşamış olduğumuz kutsal topraklarımızı içerir. Vatanımıza özgürce yaşa uyuyabilmek için birçok insana karşı saygılı olmalı vatanımızın gerekliliği olan sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.