Ders Notları

Yaşamınızda trafik işaretleri ve işaret levhalarının olmaması durumunda yaşayabileceğiniz sıkıntıları aşağıya yazınız.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Yaşamınızda trafik işaretleri ve işaret levhalarının olmaması durumunda yaşayabileceğiniz sıkıntıları aşağıya yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yaşamınızda trafik işaretleri ve işaret levhalarının olmaması durumunda yaşayabileceğiniz sıkıntıları aşağıya yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Yaşamımız içerisinde trafik işaretleri ve işaret levhaları trafik kurallarının belirleyici özelliklerindendir bu levhalar ve işaretler olmadan trafikte tüm araçlar kargaşa içinde kalır Kimse kimsenin hakkını tanımaz Yayalar yolu kullanamaz duruma gelirlerdi.


Yaşamınızda trafik işaretleri ve işaret levhalarının olmaması durumunda yaşayabileceğiniz sıkıntıları aşağıya yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Trafik kurallarında trafik işaretleri ve işaret levhaları çok önemlidir trafik işaretleri yolun akışını araçların uyması gerektiği kuralları yayaların yolu nasıl kullanacakları kuralları göstermektedir işaretli levhalar yol üzerinde seyir halindeki araçlara bölgede olan durumlar hakkında şoförlere bilgi vermektedir Örneğin levhada kazı çalışması işareti varsa bu yol üzerinde kazı çalışması olduğunu gösterir ve hızın düşürülmesi gerektiğini anlamını verir ya da yaya işareti ve okul işaret varsa yol üzerinde okul olduğunu ve de öğrencilerin yaya geçidinde olabilecek bilecekleri bu bölgede dikkatli olmaları gerektiği Anlamı taşımaktadır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.