4. Sınıf Din Kültürü

4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 68-69-70-71 Cevapları Anka Yayınevi

4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Doğduğu Çevre Metni Cevapları Sayfa 68, 69, 70, 71


Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Doğduğu Çevre Metni Cevapları


4. Sınıf Din Kültürü Anka Kuşu Yayınevi Kitabı Sayfa 68-69-70-71 Cevapları


4. Sınıf Din Kültürü Anka Kuşu Yayınevi Kitabı Sayfa 68 Cevapları


Düşünelim


Soru : Mekke hakkında neler biliyorsunuz? Bu şehir, Müslümanlar için neden önemlidir?


Cevap :
Mekke ‘ de Kabe olup, Müslümanlar oraya giderek hacı olmaktadırlar. Peygamberimiz ve sahabeler orada yaşamış olduğu için Müslümanlar için çok değerlidir.
İnsanlar oraya giderek Peygamberimizin evini ve yaşamış oldukları yerleri ziyaret ediyorlar. Ayrıca Medine , Mekke’ ye yakın olduğu için Peygamberimizin kabrini ziyaret ediyorlar.


4. Sınıf Din Kültürü Anka Kuşu Yayınevi Kitabı Sayfa 70 Cevapları


Etkinlik


Soru : İnsanların kendi elleriyle yaptıkları putlara tapmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce bu anlayış doğru mudur? Niçin?


Cevap :
Bence bu çok saçma bir inanış. Kendi ellerimizle yaptıklarımız ve istediğimiz zaman kırabildiğimiz şeyler yaratıcı olamaz.
Aksine bir yaratıcının her şeyden güçlü olması gerekirdi. Bu anlayış çok yanlış. Ancak insanlar atalarından böyle gördükleri için ne yazık ki çok az kişi bunun yanlış olduğunu anlamıştır. Ancak İslamiyet’ten geldikten sonra insanlar hatalarını anlamıştır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Mekke şehri Arabistan ülkesinde bulunan peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem’in doğduğu büyüdüğü ve gençlik yıllarını burada geçirdiği bir şehirdir. Ayrıca Mekke’de bulunan hacer-ül esved ve Müslümanlar orayı tavaf ederek Hac ibadetlerinin yerine getirmiş olurlar. Mekke şehri çok güzel bir şehirdir. Çünkü rahmet merhamet ve son peygamber olan peygamber efendimiz sallallahü ve sellem’in doğduğu bir şehir olduğu için ayrıca Müslümanlar için kıymetlidir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.