5. Sınıf Sosyal Bilgiler

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 88-89. Cevapları ATA Yayıncılık

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 88-89. Cevapları ATA Yayıncılık

5.Sınıf ATA Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 88-89.  Sayfa Cevapları Teknolojinin Toplum Üzerindeki Etkisi

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 88 Cevapları ATA Yayıncılık

Sizce teknolojide yaşanan gelişmeler insan ilişkilerini nasıl etkilemiştir?
Cevap: Teknolojide yaşanan gelişmeler insan ilişkilerini hem olumlu hem de olumsuz yanı bulunmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile uzaktaki yakınlarımız ile hem sesli hem de görüntülü konuşabiliyoruz. Bunun yanı sıra istediğimiz zaman onlara ulaşabiliyoruz. Olumsuz yanı ise insanlar birbirlerini ziyaret etmek yerine telefondan haberleşmekle yetinmeye başlamışlardır. Aynı zaman da teknolojiye bağımlı hale gelmeye başladıkları için sosyal hayatları git gide azalmaya başlamıştır. 


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 89 Cevapları ATA Yayıncılık

Öğrendiklerimi Uyguluyorum

Aşağıdaki görseller ve metinden hareketle teknoloji kullanımının sosyalleşmeyi ve toplumsal ilişkileri nasıl etkilediğini verilen bölüme yazınız. Yazdıklarınızı arkadaşlarınızla paylaşınız.
5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 88-89. Cevapları ATA Yayıncılık
Cevap: Teknolojinin gelişmesi insan ilişkilerini olumlu yönde etkilemesine rağmen bu durumun olumsu yanı da bulunmaktadır. Teknolojinin gelişmesi insanları teknolojiye bağımlı kılmaya başlamıştır. Teknolojik aletlere bağımlılık insanları sosyal yaşamdan alıp asosyal bir yaşama sürüklemeye başlamıştır. Arkadaşlarımızla, ailemizle otururken bile sohbet etmek yerine telefon, bilgisayar gibi aletler ile meşgul oluyoruz. Bu durumlar sebebiyle insan ilişkileri olumsuz etkilenmeye başlamıştır. Uzakta olan yakınlarımızı ziyaret etmek, onlara hizmetler, ikramlarda bulunmak yerine telefondan iletişim sağlayarak bu durumu en kısa şekilde bitiriyoruz. İnsanlar git gide birbirlerinden uzaklaşmaya başlamıştır. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.