7. Sınıf Fen Bilimleri

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 120-121 Cevapları MEB Yayınları

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Elementlerin Sembolleri Cevapları Sayfa 120, 121


Elementlerin Sembolleri Cevapları


7. Sınıf Fen Bilimleri MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 120 Cevapları


Doğada canlı cansız tüm maddeler elementlerden oluşur. Günümüzde bilinen element sayısı 120 civarındadır. Ancak binlerce farklı madde vardır. Bu yüzden maddeler tek cins elementten oluşmakla kalmayıp farklı cins elementlerden de oluşabilir. Elementlerin hepsi aynı anda keşfedilmemiş, zamanla keşfedilen element sayısı artmıştır. Element sayısı artınca bu elementlere isim verme ihtiyacı hissedilmiş ve elementlere bazı özelliklerine göre isimler verilmiştir. Ancak zamanla keşfedilen element sayısı arttıkça bilim insanları bilimsel iletişimi kolaylaştırmak için elementleri sembollerle göstermişlerdir.

Farklı ülkelerde farklı alfabeler kullanılmasına rağmen elementlerin sembolleri hep aynıdır. Element sembollerinin dünyanın her yerinde aynı olması dünyadaki bilgi paylaşımını ve bilimsel iletişimi kolaylaştırır. Elementler periyodik sistem (periyodik çizelge) adı verilen bir tablo ile gösterilir.


7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 120-121 Cevapları MEB Yayınları
“7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 120-121. Sayfa Cevapları MEB Yayınları”

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. çevremizde gözlemlediğimiz canlı ve cansız varlıkların hepsinde elementler bulunduğunu bu konuyla beraber öğrendik ve kavradı öğretmenimizin verdiği bu dersi yaparken çevremizde bulunan canlı veya cansız varlıklara örnek vererek işlerinde bulunan elementleri ayrıştıran bir tablo hazırladık tablo sayesinde örnek verdiğimiz nesneleri veya canlıları elementlerine göre ayırdık öğretmenimizin verdiği bu dersi yaparken çok eğlendim bunun sebebi versin mi çok hızlı rahat bir şekilde bitirme m’dir bunun sebebini en büyük destekçisi olan sizlersiniz

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.