Aile büyüklerinizin çocukluk döneminde yaygın olan ulaşım araçları hangileriymiş? | Forum Sayfa Cevapları

Aile büyüklerinizin çocukluk döneminde yaygın olan ulaşım araçları hangileriymiş?


Türkçe Öğretmeni

5. Sınıf Türkçe Aile büyüklerinizin çocukluk döneminde yaygın olan ulaşım araçları hangileriymiş? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Aile büyüklerinizin çocukluk döneminde yaygın olan ulaşım araçları hangileriymiş? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Aile büyüklerimden dedem ve babaannem e ulaşım araçlarını sorduğumda kendilerinin oturduğu köyde ulaşım için köyden ilçeye sabah erken saatte kalkan bir dolmuş bulunmaktaymış.

Bu dolmuş akşam olduğu zaman geri dönüyormuş. Tarlada bahçede işleri olduğu zaman at arabası ile ulaşım saklamaktaymışlar. Şehire ulaşmak gerçekten zor bir durummuş. Günümüzde ise artık herkesin kendine ait bir aracı, şehirler arası ulaşım için trenler, uçaklar ve otobüsler insanların hizmetinde bulunmaktadır.


Aile büyüklerinizin çocukluk döneminde yaygın olan ulaşım araçları hangileriymiş? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Ulaşım araçlarını babama sorduğumda günümüzden biraz daha farklı olduğunu anlatmakta, babamın zamanında oturduğu köyde ilçeye saatte bir gidip grlen dolmuşlar bulunmaktaymış. Herkesin arabası olmazmış. Maddi gücü olan köyde tarlası bahçesi fazla olan insanlarda araba bulunurmuş. Köyde telefon olmadığı için acil durumlarda ambulansta çağırılamazmış, arabası olan birisine rica edilir hastaneye götürülürmüş.

Günümüzde ise neredeyse herkesin kendisine ait bir aracı bulunmakta, aracı olmasa bile gerhangi bir durumda herkesin elinde cep telefonu olup, devletin hizmetleri tam teşekküllü çalıştığı için acil bir durumda 112’ye telefon ederek, hastaneye ulaşmamız sağlanıyor. Gezip görmek istediğimiz bir yere ister uçak bileti alıp, ister otobğs bileti alarak gidip gelme imkanımız bulunmaktadır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Aile büyüklerinizin çocukluk döneminde yaygın olan ulaşım araçları hangileriymiş?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!