Ders Notları

Atatürk’ün “Bugünün küçükleri, yarının büyükleridir.” sözünü açıklayınız.

4. Sınıf Türkçe Atatürk’ün “Bugünün küçükleri, yarının büyükleridir.” sözünü açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Atatürk’ün “Bugünün küçükleri, yarının büyükleridir.” sözünü açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Mustafa Kemal Atatürk’ün bugünün küçükleri yarının büyükleri sözleri gelecek de var olan insanların küçük lerimizden meydana geleceğini Bu nedenle onlara önem vermemiz gerektiğini ifade eden çok güzel bir söz olduğunu söylememiz mümkündür.


Atatürk’ün “Bugünün küçükleri, yarının büyükleridir.” sözünü açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Mustafa Kemal Atatürk’ün bugünün küçükleri yarının büyükleri sözleri bugünün ufak yaşta olan kişileri Yarın ülkemiz için çalışmalar yapacak olan bilim adamları Başbakan Cumhurbaşkanı Milletvekili gibi birçok vasıflı göreve geleceğini ifade eden çok önemli bir söz olarak bilmemiz gerekmektedir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün bu sözü Bizlere küçüklerimize çok önem vermemiz gerektiği onlara gerekli eğitim olanaklarını sağlamamız gerektiği ve onların gelecekte etkin bir vatandaş olarak milletimizi devletimizi en iyi şekilde idare etmeleri için gerekli bilgilerin verilmesi doğru olacaktır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bugün büyüklerin yarın küçüklerin Atatürk’ün bu sözünde anlatılmak istenen Bir ülkenin geleceğini küçükler yani çocuklar ve gençler oluşturur. Geleceğimizin iyi olması için gençlerimizin ve çocuklarımızın iyi eğitim alması hak ve özgürlüklerin tanıyabilecek Özgür ortamlarda yaşaması gerekir. Gençlerin ve çocukların iyi bir eğitim alarak geleceği aydınlık bakması demek bir ülkenin kalkınmasına ve ileriye yeniliklere ve gelişmesine imkan sağlar. Mustafa Kemal Atatürk eğitim alması beğendikleri karşı açık olması gerektiğini vurgular. Bu sebeple Mustafa Kemal Atatürk eğitim sisteminde değişiklik yapmış ve eğitimli çocukların ülkenin geleceğini yönlendirme bileceğini söylemiştir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.