Ders Notları

“Bir mühendisin tasarım süreci Fen Bilimleri dersine nasıl uyarlanabilir?”

4. Sınıf Fen Bilimleri “Bir mühendisin tasarım süreci Fen Bilimleri dersine nasıl uyarlanabilir?” konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Bir mühendisin tasarım süreci Fen Bilimleri dersine nasıl uyarlanabilir?” konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Bir mühendisinin tasarım süreci Fen bilimleri dersine birebir uyarlanabilir. Fen bilimleri dersinde bizlere verilen alıştırmalarda kolay bir şekilde araç ve gereçlerin belirlenmesiyle beraber kolay bir şekilde benzer bir tasarım yapabiliriz. Bu düşünce yapısının bizlere bağlı olduğunu ve yönlendirmenin bilgili kişiler tarafından yapılması yeterli olacaktır.


“Bir mühendisin tasarım süreci Fen Bilimleri dersine nasıl uyarlanabilir?” konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Bir mühendisin tasarım süreci Fen Bilimleri dersine kolay bir şekilde ve ders kitapları yardımıyla beraber uyarlanabilir.

Bunun için kitaplarda ver alan sayfalara bir tasarım kısmının konulması ve gerekli olarak araçları gereçleri belirleyerek öğrencilerin düşünmesi sağlanmasının gerektiğini ifade etmek gerektirmektedir.

Bu düşünce sistemiyle ve öğrencilere verilen araç gereçlerle kolay bir şekilde yeni düşünce yapısına sahip olan öğrencilerden birbirinden güzel tasarımlar elde edebileceğimizi ifade etmek gerekir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Fen bilimleri dersi araştırmak istediğimiz ve icatları sıkça yapıldığı bu konuda bilgi alımının sağlandığı ve gerekli tasarımları uygulanabileceği en güzel derslerden biridir. Fen bilimleri dersinde öğrendiğimiz tüm konuları sayesinde deneylerle gözlemleyebilir ve böylece bu konudaki birçok bölümleri inceleyerek diyebiliriz. Fen bilimleri dersi birçok araştırmalara deneylere icatları ve hissetmek istediğiniz tüm kolları açık olan ve verilen bilgilerle birçok konuda bilgilere sahip olabileceğimiz bir alandır

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.