Ders Notları

Küresel şekle sahip olan yıldızların oluşum süreci nasıl gerçekleşmektedir?

7. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı Küresel şekle sahip olan yıldızların oluşum süreci nasıl gerçekleşmektedir? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Küresel şekle sahip olan yıldızların oluşum süreci nasıl gerçekleşmektedir?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Küresel şekli sahip olan yıldızların bu şekilde olması büyük oranda meydana geldikleri galaksideki durumlarına bağlıdır.

Küresel şekle sahip yıldız kümeleri içerisinde toz bulutlarının ve aşamaların yüksek derecede olduğu görülmektedir. Ayrıca kütle çekim enerjisiz oldukça yüksektir.

Bu sebeple yeni yıldız oluşumu etki altında gerçekleşmekte ve oluşan genç yıldızlar küresel şekle sahip olarak oluşmaktadır.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Hangi derste yapmakta zorluk çekiyorsanız veya hangi dersi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız muhakkak yukarıdaki bilgileri ziyaret ederek bilgi sahibi olabilirsiniz fen bilimleri dersinde Türkçe dersinde matematik dersinde din kültürü ve ahlak bilgisi dersinde aklınıza da klavye yapamadığınız bir ödev olduğu zaman tüm bilgi ve cevapları ile bu sayfada bulabileceğinizi söyleyebilirim bu sayfadaki bilgi ve cevaplar sayesinde ödev yapmak çok güzel 3 sınıf 4 sınıf 5 sınıf ve tüm sınıfların rahat bir şekilde bulabileceği tüm ders notları bu sayfada bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.