Ders Notları

Birlikte hareket etmek bize neler kazandırır?

4. Sınıf Türkçe Birlikte hareket etmek bize neler kazandırır? Sınıfça konuşunuz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Birlikte hareket etmek bize neler kazandırır? Sınıfça konuşunuz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Birlikte hareket etmek bizlere olaylar karşısında en iyi şekilde tepki vermemizi ve olayları kısa sürecek  çözebilmeniz açısından büyük önem arz ettiğini söyleyebiliriz.

İşte bu nedenle sürekli olarak hayatımız içerisinde çıkacak sorunlara karşı birlikte hareket ederek sorunları kısa sürede çözmemiz ve zarar görmeden birçok deneyim kazanarak sorunları birlikte hareket ederek çözmemiz büyük önem arz eder.


Birlikte hareket etmek bize neler kazandırır? Sınıfça konuşunuz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Birlikte hareket ederek bizlere Özgüven düşünce yapısı farklı görüşlere saygı Birlikte çalışma takım çalışması sorumluluk gibi birçok kazanımları olduğunu söylememiz mümkündür.

Birlikte çalışarak kazandığımız Özgüven düşünce yapısı farklı görüşler saygı ve grup kesme çalışma gibi kazanımlar bizleri gelecek hayatta en iyi şekilde hazırlamakla beraber bizlerin Hayat içerisinde sorunlarla karşılaştığımız zaman nasıl çözmemiz gerektiği ile ilgili fikirler verdiğinden dolayı eşsiz öğütler ve işsiz yetenekleri Bu sayede yani birlikte çalışarak kazanabileceğimiz söylememiz mümkündür.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir elin nesi var iki elin sesi var, birebir elden üstündür atasözlerinden anlaşılacağı gibi atalarımızın da Özen gösterdiği ve sevdiği birlik beraberlik içinde hareket edilmesi ve yardımlaşma ve dayanışmanın beraber olması gerekli line anlatan en güzel ifadelerden birkaç tanesidir. Birlikte hareket edildiği zaman işler çabucak biter ve insanlar iş ve yük ağırlıkları azalır. Türk toplumu yardımlaşma ve dayanışmayı Ayrıca birlikte hareket etmeyi çok sever. Yalnız zor durumlarda değil yapılan işlerde ve hazırlıklarda birlikte hareket ederler.  Düğünler kurulacağı zaman mevlütler yapılacağı zaman bayram olduğu zaman cenazeler olduğu zaman veya kış hazırlıkları olacağı zaman Türk toplumu ardımlaşmayı ve imece usulüyle birbirlerine destek çıkmayı çok severler.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.