Ders Notları

Elektrik israfının zararları neler olabilir?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Elektrik israfının zararları neler olabilir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Elektrik israfının zararları neler olabilir? konusu hakkında kısa bir yazı;


Cevap : Elektrik dünyanın artık elektriksiz yaşayamayacağı bir ortama dönmüş büyük bir ihtiyaçtır. Elektriksiz hiç kimse duramaz yapamaz her şeyimiz elektriğe bağlıdır İnternetimiz telefonumuz ısınmamız aydınlanmamız temizliğimiz aklınıza gelen her şey elektrikle yapılır elektrikle çalışır elektrik olmaması dünyanın karanlıkta kalmasıdır.


Elektrik israfının zararları neler olabilir? konusu hakkında uzun bir yazı;


Cevap : Elektrik israfını şu şekilde düşünelim elektriği çok fazla kullanırsak ailemize ödeyemeyeceğim iz bir fatura gelir. Ayrıca ülke ekonomisine de zarar verir herkesin bizim gibi kullandığını düşünürsek hızlı bir şekilde Doğal kaynakları tüketmeye başlamış oluruz bir süre sonra ihtiyacımız olan enerji kaynağı tükenmeye başlar tükenmeye başlayan kaynaklardan dolayı üretimler düşmeye başlar enerji israfından dolayı üretilen malların maliyetleri yükselir maliyeti artan yetersiz olan elektrik enerjisi çok aşırı değer kazanır.

Bunu ödemeye gücü olmayan kesim karanlıkta kalır Bir süre sonra ülkede bir kaos ortamı oluşur Her şey çok aşırı pahalı olur ve de bu ülkeyi çöküşe götürmeye başlar.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Elektrik israfı bizlere yüksek elektrik faturalarının gelmesine sebep olabilir.Elektrik israfı kullanmış olduğumuz bir doğal kaynağı boşa tüketmiş oluruz. Elektrik günlük hayatımızı kolaylaştıran doğal bir kaynaktır. Bu sebeple elektriğimizi tasarruflu bir şekilde kullanmalıyız.çünkü duamız ve dünyamız küresel ısınma nüfusu hızla artışı mevsimlerin değişimi ve birçok sebeplerden dolayı doğal kaynaklarını kaybetmekle karşı karşıya kalmıştır elektrik kullanmanın bana tasarruflu bir şekilde yapmak ve bunun bilincinde olmak gerekir çünkü kullanmış olduğumuz tüm tüketim olanakları bir gün bitmek ile karşı karşıya kalabilir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.