Ders Notları

Genel ağdan alışverişi güvenli buluyor musunuz? Neden?

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Genel ağdan alışverişi güvenli buluyor musunuz? Neden? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Genel ağdan alışverişi güvenli buluyor musunuz? Neden? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Genel ağ üzerinden alışveriş yapmak, riskli olduğu kadar güvenilir, ağ sağlayıcı tarafından ssl onayı olduğu takdirde, sahte olmayan gerçek sanal mağaza olması kaydı ile kredi kartınızı fiziksel olanıyla değil sanal kredi kartı oluşturarak  alışveriş yaptıktan sonra SMS ile onay kodu ile tamamlanan her alışveriş güvenli bir alışveriştir.


Genel ağdan alışverişi güvenli buluyor musunuz? Neden? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: İnternetin günlük hayatımıza girmesi ile birlikte sanal ortamdan alışveriş yapmak, büyük e-ticaret Web sitelerinin kurulması vede günümüz şartlarında insanların evinden çıkmadan alışveriş yapma kolaylığını erişebilmelerinden dolayı insanlar sanal marketlerden alışveriş yapmaya başlamışlardır.

Sanal marketlerde riskler olduğu kadar insanların dikkatli olması ile daha güvenilir bir ortamda alışveriş yapmaları sağlanmaktadır. Güvenli alışveriş yapabilmek için internet ağ sağlayıcısının onaylanmış, güvenilir, sanal market onayı olduğuna dikkat etmeli kredi kartı bilgilerimizi güvenlik duvarı oluşturulup, bizim tarafımızdan oluşturulan sanal kredi kartı ile alışveriş yaptığımıza dikkat etmeli alışverişinizi bitirirken SMS onayı ile alışverişinizi sonlandırmalıyız.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Genel ağdan alışveriş yaptığımız zaman güvendiğimiz ve bildiğimiz siteleri tercih etmek önemlidir. Bilmediğimiz tanımadığımız ve cazip fiyatlarla bizi çeken sitede de güvenerek alışveriş yapmamalıyız. Çünkü sanal ortamda dolandırıcılık çok fazla olmaktadır. Genellikle belirli sitelerden ve devamlı alışveriş yaptığımız sitelerden alışveriş yapmak daha iyi olacaktır. Sitelerden alışveriş yaparken kendi şahsi bilgilerinizi paylaşmak doğru değildir. Alışveriş yaptığımız zaman güvenliğimiz ve devamlı alışveriş yaptığımız siteleri tercih etmek daha güvenli olacaktır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.