Ders Notları

Hz. Muhammed’in (s.a.v.) torunlarına nasıl davrandığını kısaca yazınız.

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Hz. Muhammed’in (s.a.v.) torunlarına nasıl davrandığını kısaca yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Hz. Muhammed’in (s.a.v.) torunlarına nasıl davrandığını kısaca yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Hz. Muhammed’in (s.a.v.) torunlarına sürekli olarak sevgi ile yaklaşmıştır. Hz. Hüseyin r.a ve Hz. Hasan r.a seyidlerimizi sürekli olarak himayesi altında tutmuş, onlarla şakalaşmış ve oyunlar oynadığı rivayet edilmektedir. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed s.a.v‘in bu kadar sevdiği seyidlerimiz kerbelada susuz bir şekilde şehit edilmişlerdir.


Hz. Muhammed’in (s.a.v.) torunlarına nasıl davrandığını kısaca yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Hz. Muhammed’in (s.a.v.), soyu Hz. Fatma r.a. ile devam ettiği kabul edilmektedir. Hz. Fatıma’nın sırayla, Hasan, Hüseyin, Ümmü Gülsüm, Zeynep ve Muhassin (Muhsin) adlarında çocukları oldu. Sürekli olarak torunları arasında adaletli olan Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed s.a.v torunlarını seven, başını okşayan ve oyunlar oynayan bir insandı.

Peygamberimiz Hz. Muhammed s.a.v sürekli olarak torunları arasında çok sevilirdi. Peygamberimiz adaletli, güzel ahlaklı ve eğitime önem verdiği için torunlarının da eğitimine ve güzel ahlakına önem vermiştir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Hz Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem torunlarına şefkatle yaklaşır di. Hz Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem torunlarını çok sever onları incitmeden konuşur ahlaki değerleri onlara kazandırır ve onlarda zaman geçirmeyi çok dikkat ederdi. Özellikle Hz Hasan ve Hüseyin’in çok severdi. Hz Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem yalnız sorunlarına değil tüm çocuklara merhametli ve şefkatli yaklaştırdı

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.