Ders Notları

İnsanlar birbirleriyle iletişim kurarken hangi kurallara uymalıdır?

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi İnsanlar birbirleriyle iletişim kurarken hangi kurallara uymalıdır? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


İnsanlar birbirleriyle iletişim kurarken hangi kurallara uymalıdır? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Maddeler halinde insanlar birbirleriyle iletişim kurarken uyması gereken gereken kurallar şunlardır ;

  • İletişimde empati ana temel olması gerekir.
  • İnsanların birbirinin sözünü kesmemesi gerekir.
  • İletişim kurarken güzel ahlaklı olmamız gerekir.
  • İletişim kurarken argo kelimelerden uzak durmak gerekir.
  • İletişim kurarken güzel sözler ve güzel ifadeler kullanmalıyız.
  • İletişim kurarken jest ve mimikleri önem verilmesi gerekir.
  • İletişim kurarken dolgun bir ses tonuyla konuşmamız gerekir.

 yukarıda yer alan maddeler insanların birbirleri ile iletişim kurarken uyulması gereken kuralları esas almaktadır yukarıda yer alan maddeleri uyguladığımız zaman insanların birbirleriyle iletişim kurarken en iyi şekilde iletişim faaliyetlerini elde etmiş olacağız.


İnsanlar birbirleriyle iletişim kurarken hangi kurallara uymalıdır? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

İnsanlar birbirleri ile iletişim kurarken dikkat etmesi gereken birçok kural vardır insanlar ilişkilerinde sürekli olarak empati yoluyla birbirini anlaması birbirine saygı göstermesi birbirine karşı Güleryüz de olmazsa konular hakkında Istihare yaptıktan sonra  karar alınması gerekmektedir insanlar konuşmalarını sürekli olarak Nezaket kurallarına uyması gerekmektedir işte yukarıda belirttiğimiz konular insanların ikili ilişkilerde sürekli olarak dikkat etmesi gereken en önemli hususlardan birkaç tanesidir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İnsanlar birbirlerine iletişim kurmak amacıyla birbirlerine konuşmaları ve konuştukça birbirlerini anlamaları gerekir. Konuşmak bir iletişim aracıdır.karşımızdaki insana duygularımızı düşüncelerimizi sıkıntılarımızı sevinçlerimizi veya bir olay hakkında fikrimizi anlatmak için konuşmamız gerekir. İnsanlar karşısındaki insanlarla konuştuğu zaman karşısındaki insanı alay edici küçük düşürücü veya herhangi nezaket dışı bir davranışta bulunmamalıdır. Karşımızdaki insanı fikrini dinlemek onun saygılı bir şekilde beklemek çok önemlidir.karşımızda konuşan bir insanın sözünü kesmemiz de önemli bir Erdemli davranıştır

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.