Ders Notları

Korsan ürünlerin topluma ve devlete olan zararlarını yazınız.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Korsan ürünlerin topluma ve devlete olan zararlarını yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Korsan ürünlerin topluma ve devlete olan zararlarını yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı ;


Cevap: Korsan ürünler devlet tarafından onaylanmamış bandrolü olmayan ürün anlamındadır korsan ürünleri almak devletimizin vergi kaybına uğramasına sebep olur.


Korsan ürünlerin topluma ve devlete olan zararlarını yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı ;


Cevap: Korsan ürünler devletin onayı olmayan bandrolsüz sahte üreticisi Kazancı yasadışı olan terör örgütleri gibi kişilere fayda sağlayan halkın sağlığını tehlikeye atsan bir üründür Korsan aldığımızda Devletimiz bunun üzerinden vergi alamaz verdiğimiz para yasadışı kişilere gelir kaynağı olarak gider bir bakıma Terör örgütlerine finansman sağlamış oluruz Bu yüzden korsan olan hiçbir şeyi kullanmamalıyız devletimizin ve milletimizin düşmanları bunlardır.


 

İlgili Makaleler

3 Yorum

    1. Korsan ürünler devlet açısından vergi kaybı olarak ifade edilmektedir. Toplum içerisinde ise emek sarf eden sanatçıların emeğinin çalınması zarar görmesi ve maddi sanatının karşılığını alamaması olarak ifade edilebilecektir Bu nedenle sürekli olarak korsan ürünlerden uzak durmalı ve bunları şikayet ederek resmi ürünleri tercih etmemiz gerekir.

  1. Korsan ürünlerin hepsi devletimize ve ekonomimizde zarar verebilir. Korsan ürünler ucuz olduğundan dolayı insanların tercih ettiği ürünlerdir.Korsan ürünler bu ürünleri yapan insanlar vergiden kaçtıkları ndan dolayı bu ürünleri ucuz bir yolla satmaktadır lar.sanatçılar ve birçok emekçiler belirli emekler ve zahmetler vererek bu ürünleri piyasaya sürüyor eğer bu insanlara saygılı davranmak istiyorsak ve devletimizi düşünüyorsa korsan ürünlerden uzak durmamız gerekmektedir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.