Ders Notları

Kurtuluş Savaşı’nda savaşan Şerife Bacı hakkında ne biliyorsunuz?

4. Sınıf Türkçe Kurtuluş Savaşı’nda savaşan Şerife Bacı hakkında ne biliyorsunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kurtuluş Savaşı’nda savaşan Şerife Bacı hakkında ne biliyorsunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Kurtuluş Savaşı’nda savaşan Şerife Bacı Türk milletinin düşmanlara mücadele etmesi ile yardımda bulunan kağınıyla  Soğuk kış günlerinde cephane silah Taşıyan önemli kadın kahramanlarımızdan bir tanesidir. Şerife Bacı soğuk ve tehlikeli yollarda cepheye silah taşırken soğuktan donarak ölen kadın kahramanlarımızdan bir tanesidir.


Kurtuluş Savaşı’nda savaşan Şerife Bacı hakkında ne biliyorsunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Kurtuluş Savaşı’nda Milli Mücadele’ye destek olmak için birçok kadın kahramanımız Birçok yerde cepheye silah taşıyarak askerlerimize yardımda bulunmuş ve bunlardan kahramanın aşmış destanlardan bir tanesi olan Şerife Bacı dır.

Şerife Bacı düşman askerlerine Soğuk kış günlerine kurtlara ve eşkiyalara rağmen kağnı yardımıyla ineklerle çekmiş oldu silahları cephane taşırken yani cepheye götürürken soğuğa yenik düşmüş olan kadın kahramanımız.

Şerife Bacı Bu soğuk Kış gününde silahları cepheye götürürken samanlar arasında yeni doğmuş bebeğini koymuş Onu soğuktan koruyarak hayatta kalmasını sağlarken sabah askerler onun cansız bedenini kar üstünde bulmuş ve bebeğin sesini duyarak Şerife Bacı’nın bebeğini kurtarmış Milli Mücadele’ye büyük destek vermiş olan kadın kahramanlarımızı ve Şerife bacıyı alıyoruz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kurtuluş savaşı Türk toplumunun vermiş olduğu milli mücadelenin başında gelir. Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başladığımız olan Kurtuluş savaşı’nı Türk toplumu kadın erkek çocuk yaşlı genç demeden birlik beraberlik içerisinde en güzel sonuçlarla aldığımız bir zafer örneğidir. Burada binlerce şehitlerimiz ve gazilerimiz olmuştur. Kurtuluş savaşı cephesi’nde Türk kadınlarımız da ciddi şekilde yardımlaşma ve dayanışma örneği vermiş cephelerde askerlere yardım etmiş soğuk kış günlerinde mücadele’ye destek varmış en büyük kahramanlardan biridir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.