Ders Notları

Mustafa Kemal’in bu emrini uygulayabilecek bir ordunun özellikleri neler olmalıdır? Neden?

8. Sınıf İnkılap Tarihi Kitabı Mustafa Kemal’in bu emrini uygulayabilecek bir ordunun özellikleri neler olmalıdır? Neden? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Mustafa Kemal’in bu emrini uygulayabilecek bir ordunun özellikleri neler olmalıdır? Neden?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Mustafa Kemal’in bu emrini uygulayabilecek bir ordunun vatansever ve cesur olmasının yanında disiplin ve düzenli olması şarttır.


“Mustafa Kemal’in bu emrini uygulayabilecek bir ordunun özellikleri neler olmalıdır? Neden?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Bir ordunun başarılı olabilmesi için samimi vatansever ve cesur olması gereklidir. Ancak sadece bu savaşı kazanmak için yeterli değildir. Bu özelliklerin yanında bir komutanın emrinde disiplin ve düzenli bir ordunun olması ve düzenli bir şekilde ortak hareket etmek gereklidir.

Savaşlarda başarı ancak böyle elde edilebilir.

Mustafa Kemal’in bu emrini uygulayabilecek ordunun da samimiyetle cesur ve vatanseverlik aşkıyla yanmış aynı zamanda bir komutanın yönlendirmesi ile düzenli ve disiplinli olması lazımdır.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Mustafa Kemal Atatürk’ün almış olduğu Emirler ve kararlar sayesinde Türk milleti ayaklanarak kahramanlık mücadelesi vererek ülkesinde düşmanlardan kurtarmayı başarmış ülke ve inkılapları destek çıkmış her zaman vatan sevgisi ile ve vatanı duymuş olduğu bağlılığıyla mücadele güzel bir şekilde kazanmış bir millet olduğunu söyleyebiliriz Mustafa Kemal Atatürk çok karardı ve başarılı bir lider olduğu için Türk milleti üzerindeki ve başarısının üzerindeki etkisi oldukça büyük olduğu bilinmektedir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.