Ders Notları

Nitelikli insan gücü denildiğinde ne anlıyorsunuz? Söyleyiniz.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Nitelikli insan gücü denildiğinde ne anlıyorsunuz? Söyleyiniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Nitelikli insan gücü denildiğinde ne anlıyorsunuz? Söyleyiniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı ;


Cevap: Nitelikli insan işinin gerektirdiği bilgi ve beceriye sahip işini yapan üretime katkı sağlayan kişidir çalıştığı iş kolu ile ilgili eğitimi olan birikime sahip olan edindiği birikimi hayata geçirmek için işte başarıyı arttıran kişiye Nitelikli insan denir.


Nitelikli insan gücü denildiğinde ne anlıyorsunuz? Söyleyiniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı ;


Cevap: Nitelikli insan gücü; nitelik kelimesi kaliteli özellikleri fazla olan değerli anlamı taşır. Nitelikli insan iyi bir eğitim sonucu bilgiyi becerikli edindiği bilgiyi birikim mi kullanabilen insan demektir nitelikli insanlar eğitimi olduğu gibi yeterli tecrübeye sahip insanlardan oluşmaktadır Bir ülkenin en büyük ihtiyacı nitelikli insanlara sahip olmaktır Çünkü nitelikli insanlar yapmaları gerekenleri en iyi şekilde yapan insanlar her açıdan tasarruflu olup zamanı en en iyi şekilde kullanan daha verimli olabilmesi için  sürekli çalışırlar.

Ekonomiye katkı sağlarlar öğrenme ve öğretme ye Her zaman merak duyarlar algıları yüksektir sürekli araştırırlar soru sorarlar yeni şeyler keşfederler Bu sayede kendilerini sürekli geliştirdiler  bu yüzden ülkenin nitelikli insanlara her zaman ihtiyacı vardır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Nitelikli insan kavramı eğitilmiş becerilerinin farkında olmuş ve yaptığın için kalitesinin yüksek olarak sayıldığı birincide insanlara sıfatı olarak bilinmektedir.bir insan çocuk yaştan itibaren yeteneklerini ve becerilerini geliştirip eğitimine ve ahlaki değerlerine önem verdiği zaman nitelikli insan sıfatına hak kazanmış olur nitelikli insanlar eğitimle bilinçli insanlar olduklarından dolayı çevrelerine ve ülkelerinden büyük katkılarda bulunurlar

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.