Ders Notları

Peki, kana niçin yaşam sıvısı adı verilir?

6. Sınıf Fen Bilimleri Peki, kana niçin yaşam sıvısı adı verilir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Kana yaşam sıvısı denilmesinin temel nedeni vücudumuzda var olan akışı ve korumayı sağlamasından dolayı yaşam sıvı adı verilmektedir. Vücudumuzda sindirim tamamlandıktan sonra besinler kan ile vücudun ihtiyacı olan kısımlara taşınması sağlanmaktadır.
Oksijenler aynı şekilde nefes aldıktan sonra vücudumuzda taşınması kanın görevidir. Ayrıca yaralanmalarda tabaka oluşarak kan akışının durması ve vücudumuzda var olan bakteri ve virüslere karşı bir çok görev almaktadır. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kana yaşam sıvısı delinmesinin en temel sebeplerinden biri vücudumuzda bulunan organların kandan oluşmasını vücudumuzda damarlar ve çepeçevre olan eklemlerimiz in ve kemiklerimizin kandan meydana geldiğini örnek olarak verebiliriz kanımızın vücudumuzda büyük bir bölümünü oluşturduğunu söyleyebiliriz kan hayatımızda herşeyidir kan kaybından vefat eden ve çeşitli hastalıklara sebep olan insanlara çokça görürüz tam bizim için yaşam sıvısı olarak bilinmektedir kan bağışı da bu sebepten dolayı oldukça önemlidir tam bağışı yaparak çeşitli insanları hastalıklardan ve önümden koruyabiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.