Ders Notları

“Sarhoşluk veren her şey haramdır.” hadisinin vermek istediği mesaj nedir? Açıklayınız.

6. Sınıf Din Kültürü “Sarhoşluk veren her şey haramdır.” hadisinin vermek istediği mesaj nedir? Açıklayınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
“Sarhoşluk veren her şey haramdır”  hadisinin vermek istediği mesaj; sadece şarabın değil aynı zamanda içerisinde alkol bulunan tüm içki çeşitlerinin ve uyuşturucu gibi maddelerin haram olduğudur. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sarhoşluk veren herşey haramdır hadisi şerifinde anlatılmak istenen içki uyuşturucu gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durmamız gerektiğini bu alışkanlıkların bizi kötü günahlara sürüklediğini sağlığımızın bozduğunu sevdiklerimize zarar verdiğini anlatan bir hadisi şerif olduğunu söyleyebiliriz insanlar sigara içki uyuşturucu gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durmalıdır bunun gibi zararlı alışkanlıkları insanları sonuna gelmez bir yola koyar bu zararlı alışkanlıklar insanın hayatında her zaman mahveder insanın sağlığını bozduğu gibi sevdiklerinden ve sosyal hayatta uzak kalmasını sağlar peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem de bu gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durması gereken birçok hadisi şerifi bulunduğunu söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.