Ders Notları

Şehrinizde geri dönüşümü artırmak için hangi uygulamaları yapardınız?

7. Sınıf Fen Bilimleri Yaşadığınız şehirde belediye başkanı olduğunuzu düşününüz. Şehrinizde geri dönüşümü artırmak için hangi uygulamaları yapardınız? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yaşadığınız şehirde belediye başkanı olduğunuzu düşününüz. Şehrinizde geri dönüşümü artırmak için hangi uygulamaları yapardınız? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Yaşadığım şehirde belediye başkanı olsaydım eğer şehir içerisinde geri dönüşüm arttırmak için çeşitli kampanyalar yaparak insanları geri dönüşüme özendirek ekonomiye daha fazla geri dönüşüm ürünü kazandırmayı hedeflerdim.


Yaşadığınız şehirde belediye başkanı olduğunuzu düşününüz. Şehrinizde geri dönüşümü artırmak için hangi uygulamaları yapardınız? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Yaşadığım şehirde belediye başkanı olsaydım eğer şehir içerisinde geri dönüşümü arttırmak için şehrin her bölgelerine geri dönüşüm kutuları koyarak sloganlar ve Pankartlar eşliğinde insanları bilinçlendirme çalışması yapardım.

Ayrıca çalışma sırasında çeşitli kampanyalarla beraber Geri dönüşümde en fazla ürün elde eden mahallelere çeşitli ödüller vererek halkın daha iyi bir şekilde geri dönüşüme adapte olması ve katkı sağlardım.

Geri dönüşümde birinci olan mahallelere genel olarak çeşitli kampanyalarla beraber oturma alanları gezi alanları parklar futbol Sahaları gibi ücretsiz ve insanları rahat bir şekilde aile yaşantısını sürdürebileceği ortamlar yaparak onların geri dönüşüme tam bir şekilde adapte olmalarını sağlayabilirdim.

Ayrıca geri dönüşüm para ödülleri altın ödülleri ve çeşitli ödüllerle beraber geri dönüşüm desteklenebilir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yaşadığımız çevrede geri dönüşümü insanlara bilinçli bir şekilde aktarmak ve geri dönüşümü arttırmak için elbette ki çeşitli arşivler ve propagandalar yapılmaktadır Ayrıca istediğimiz televizyon reklamlarında kamu spotu olarak geri dönüşümün önemine ciddi şekilde dikkat verilmektedir. Geri dönüşüme ait olan kutuların okullarımızda işyerlerinde marketlerde ve parklarda bulunuyor olması elbette ki insanlar o anda tüketmiş oldukları ürünü geri dönüşüm kutularına atması için yakın bir mesafede olması elbette ki geri dönüşümün önemini ve isteğini daha fazla artırmaktadır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.