Ders Notları

Sıra arkadaşınızdan farklı olan ilgi alanlarınız nelerdir? Yazınız.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Sıra arkadaşınızdan farklı olan ilgi alanlarınız nelerdir? Yazınız.  konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sıra arkadaşınızdan farklı olan ilgi alanlarınız nelerdir? Yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Sıra arkadaşımla ilgi alanlarımız da bir çok farklılıklar vardır. Fakat ikimizde birbirimizin ilgi alanlarına fikirlerini isteklerinr saygı duyarız.

Arkadaşım derslerden hayat bilgisi ve tütkçe yi seviyor, ben müzik resim matematik gibi eğlenceli ve uğraşıp eğlenceli zaman geçirebileceğimi dersleri dahaçok seviyorum.

Ben puzzle yapmayı çok severin fakat arkadaşım puzzle yapmayı çok sıkıcı buluyor.

Arkadaşım tenefüslerde sınıfta oturmak yada okul bahçesinde gezmek istiyor, ben ise diğer arkadaşlarımla toplanıp oyunlar oynamak isterim.

Bu gibi arkadaşlarımızdan bir çok farklı ilgi alanlarımız vardır.


Sıra arkadaşınızdan farklı olan ilgi alanlarınız nelerdir? Yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Arkadaşlarımızla bir çok farklı ilgi alanlarımız vardır. Her insanın ilgisi istediği diğerinden farklıdır. Bu yğzden herkese olduğu gibi kabul etmeli ve kararlarına saygı duymalıyız. Onu eleştirmemeliyiz. Benim sıra arkadaşımla aramdaki farklı ilgi alanları şu şekildedir.

Ben müzik dinlemeyi ve müzik derslerini çok severim, arkadaşım müzik dinlemekten çok hoşlanmıyor, daha çok resim çizmek boyama yapmak gibi ilgi alanları var.

Ben müzik ve türkçe, matematik derslerini severken o hayat bilgisi ve reaim derlerini seviyor.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Hamdiye dedi ki:

    Yanımızda oturan sınıf arkadaşımız farklı özelliklere sahip olabilir.önemli olan bu arkadaşımızın farklı özelliklerine saygılı olmak ve eğer bu hareket ve davranışları bizi rahatsız ediyorsa ona kibarca söylemektir.Yanımıza otur arkadaşımız yerleri kirletiyor ve tertipli düzenli değilse bunu ona kibarca söylemeliyiz.yanımızda oturan sıra arkadaşımız genellikle anlaştığımız ve hoş vakit geçirdiğimiz arkadaşlar olabiliyor bu arkadaşlarımız da bir de farklı özelliklerimiz olabilir bu farklı özellikler bizleri özel yapan ve bizim benliğimizi yansıtan oluşumlardır.Bu sebeple arkadaşlarımıza saygılı hoşgörülü olmak ve empati kurarak ilişkilere devam etmek önemlidir

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.