Ders Notları

Sıra arkadaşınızdan farklı olan ilgi alanlarınız nelerdir? Yazınız.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Sıra arkadaşınızdan farklı olan ilgi alanlarınız nelerdir? Yazınız.  konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sıra arkadaşınızdan farklı olan ilgi alanlarınız nelerdir? Yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Sıra arkadaşımla ilgi alanlarımız da bir çok farklılıklar vardır. Fakat ikimizde birbirimizin ilgi alanlarına fikirlerini isteklerinr saygı duyarız.

Arkadaşım derslerden hayat bilgisi ve tütkçe yi seviyor, ben müzik resim matematik gibi eğlenceli ve uğraşıp eğlenceli zaman geçirebileceğimi dersleri dahaçok seviyorum.

Ben puzzle yapmayı çok severin fakat arkadaşım puzzle yapmayı çok sıkıcı buluyor.

Arkadaşım tenefüslerde sınıfta oturmak yada okul bahçesinde gezmek istiyor, ben ise diğer arkadaşlarımla toplanıp oyunlar oynamak isterim.

Bu gibi arkadaşlarımızdan bir çok farklı ilgi alanlarımız vardır.


Sıra arkadaşınızdan farklı olan ilgi alanlarınız nelerdir? Yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Arkadaşlarımızla bir çok farklı ilgi alanlarımız vardır. Her insanın ilgisi istediği diğerinden farklıdır. Bu yğzden herkese olduğu gibi kabul etmeli ve kararlarına saygı duymalıyız. Onu eleştirmemeliyiz. Benim sıra arkadaşımla aramdaki farklı ilgi alanları şu şekildedir.

Ben müzik dinlemeyi ve müzik derslerini çok severim, arkadaşım müzik dinlemekten çok hoşlanmıyor, daha çok resim çizmek boyama yapmak gibi ilgi alanları var.

Ben müzik ve türkçe, matematik derslerini severken o hayat bilgisi ve reaim derlerini seviyor.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bu yazılara baktığımda, özellikle ikinci uzun yazıdaki farklı ilgi alanlarına saygı duymanın önemini vurgulayan bir temas olduğunu gözlemliyorum. İnsanların farklı ilgi alanlarına sahip olmaları oldukça normaldir ve bu çeşitlilik, ilişkilerimizi zenginleştirir. Arkadaşlarımızın ilgi alanlarına saygı göstermek ve onları eleştirmemek, sağlıklı ve olumlu arkadaşlık ilişkileri için temel bir unsurdur.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.