Ders Notları

Siz de arkadaşlarınızla doğayı korumaya yönelik bir kulüp kurduğunuzu düşününüz ve bu kulüple yaptığınız çalışmaları anlatan bir hikâye yazınız.

5. Sınıf Türkçe Siz de arkadaşlarınızla doğayı korumaya yönelik bir kulüp kurduğunuzu düşününüz ve bu kulüple yaptığınız çalışmaları anlatan bir hikâye yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Siz de arkadaşlarınızla doğayı korumaya yönelik bir kulüp kurduğunuzu düşününüz ve bu kulüple yaptığınız çalışmaları anlatan bir hikâye yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Kulübümüzün ilk günleriydi. Doğaya koruma hakkında neler yapacağımız hakkında bir çok araştırmalar yaparak birçok fikirler sundu ve bunları görev içerisinde dağıtarak en iyi şekilde doğanın korunması hakkında insanları bilinçlendirmeyi Amaç edindik.

Doğayı Koruma amaçlı bilinçlendirmeyi ilk olarak mahallemizde başlayarak bunu insanlara Doğan’ın bizler için ne kadar önemli olduğu hakkında bilgiler vererek başladık. Hakkında verdiğimiz bilgilendirme sırasında yaşlı bir tane teyze bizi evine davet etti. Burada zamanında köyde ettiği Çınar ağaçlarını ne kadar büyük olduğunu ve insanların şu anda onun gölgesi altında ne kadar mutlu olduğunu bizlere söyledi. Bu hikayeyi dinleyince Biz de bu bilgilendirme çalışmamıza yaşlı teyzenin anlatmış olduğum hikayeyi ekleyerek çok güzel bir çalışma yaptığımızı söyleyebilirim.


Siz de arkadaşlarınızla doğayı korumaya yönelik bir kulüp kurduğunuzu düşününüz ve bu kulüple yaptığınız çalışmaları anlatan bir hikâye yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Doğayı Koruma hakkında kurmuş olduğumuz kulüpte neler yapmamız gerektiği hakkında çalışmalar yaparken arkadaşlarımızla ilk olarak okulumuzda Doğa hakkında öğrencilere bilgiler verme ve pankartlarla beraber trafikte doğanın önemi hakkında bilgilendirme yapmaya karar verdik.

Okulda yapmış olduğumuz dua çalışması arkadaşlarımız tarafından sevinçle karşılanan a birçok alkış ve teşekkürler layık görüldük. Yapmış olduğumuz doğa sloganları ile beraber okulumuzda güvenli geçiş yerlerinde arabalara göstermek için Pankartlar yaparak arabalarında bizlere teşekkür ve ne kadar iyi bir çalışma yaptığımız hakkında Başarılarınızın devamını dileyen birçok insan olduğunu söyleyebilirim.


 

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Arkadaşlarımızla beraber doğayı korumak için bir grup oluştur saydık eğer öncelikle nesli tükenmekte olan hayvanları koruma altına almak gibi bir çalışma yapabilirdik. Bölgeye göre değişebilen ve nesli tükenmekte olan hayvanların doğal ortamlarına dikkat çekerek ve doğal ortamlarında koruyarak hayvanları koruma altına alarak nesillerin sürdürülmesinde yardımcı olabiliriz. Ayrıca doğal çevremizi koruyabilmek için çevremizde bulunan ve tüketmekte olduğumuz dün geri dönüşümü mümkün olan ürünleri geri dönüşüm kutularına atarak ve bunu dikkat çekici soğuk onlarla insanları bilinçlendirici konuşmalarda destekleyebiliriz

  2. Gerçekten çok güzel bir bilgi verici cevap olmuş  araştırma ödevi olunca kesinlikle buraya gelip yapıcam tekrardan efsane olmuş …

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.