Ders Notları

Sizce hücreyi de büyüteç yardımıyla gözlemlemek mümkün müdür?

7. Sınıf Fen Bilimleri Sizce hücreyi de büyüteç yardımıyla gözlemlemek mümkün müdür? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizce hücreyi de büyüteç yardımıyla gözlemlemek mümkün müdür? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Büyüteçle hücreleri görmek kesinlikle mümkün değildir. Hücreler gözle görülmeyen canlılardır. Vücudun en küçük yapı birimidir. Bu canlıları hücreleri ancak mikroskop altında gözlemleyebiliriz.


Sizce hücreyi de büyüteç yardımıyla gözlemlemek mümkün müdür? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Hücre yada odacık bir canlının yapısal ve işlevsel özelliklerini gösterebilen en küçük birimdir. Hücreyi gözlemleyebilmek için yapısında kullanılan mercekler sayesinde büyüteç göre çok daha fazla büyütme özelliğine sahip olan mikroskoplarla görülebilir. Büyüteçle hücreyi göremezsiniz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Hücreler vücudun en küçük yapı taşıdır. Hücreleri büyüteçle görmek mümkün değildir hücreler çok küçük canlılardır hücreler vücudumuzda canlılarda veya bitkilerde bulunan vücudun temel taşı olan en küçük yapılardır hücreler ancak göstermek ve görünmek için teleskopa ihtiyaç duyulur teleskop sayesinde elbetteki hücreleri gözlemleyebilmek mümkündür. Bu konuda verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler sayesinde hücrelerle ilgili temel bilgilere sahip oldum başarılarınızın devamını dilerim.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.