4. Sınıf Din Kültürü

4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 102-103 Cevapları Anka Yayınevi

4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Evimi ve Okulumu Temiz Tutarım Metni Cevapları Sayfa 102, 103


Evimi ve Okulumu Temiz Tutarım Metni Cevapları


4. Sınıf Din Kültürü Anka Kuşu Yayınevi Kitabı Sayfa 102-103 Cevapları


4. Sınıf Din Kültürü Anka Kuşu Yayınevi Kitabı Sayfa 102 Cevapları


Etkinlik


Soru : Siz, bedeninizi ve elbiselerinizi temiz tutmak için nelere özen gösteriyor, neler yapıyorsunuz? Aşağıya yazınız.


Cevap :
Ben bedenimi temiz tutmak için ellerimi bir şeyler yedikten sonra veya kirlendikçe hemen su ve sabun ile yıkıyor , düzenli olarak banyo yapıyor, tırnaklarımı kesiyor ve burnum akıyorsa temiz tutmaya özen gösteriyorum. Elbiselerimi de düzenli ve temiz tutmaya çalışıyorum, sık sık değiştirerek temiz elbiseler giyiyorum.


Düşünelim


Soru : “Aslan yattığı yerden belli olur.” atasözü bize neyi anlatmaktadır?


Cevap :
Bu atasözü kişinin bıraktığı yeri nasıl bıraktığına göre nasıl bir insan olduğunu anlarsınız demektir. İnsanlar gerek tuvalet, gerek yemek gibi kirlerini çöp kutusuna atmalı ve bıraktıkları yerin temiz olmasını sağlayarak , sonradan gelecek olan insanlara saygılı olmalı ve insanlık görevlerini yerine getirmekte titiz davranmalıdırlar.


4. Sınıf Din Kültürü Anka Kuşu Yayınevi Kitabı Sayfa 103 Cevapları


Etkinlik


Soru : Eviniz ve okulunuz temiz olmadığında ne gibi sorun ve sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz? Arkadaşlarınızla tartışınız.


Cevap :
Evimiz ve okulumuz temiz olmadığı zaman hem pis görüntü ve kokudan rahatsız olurum, hemde hastalanma riskim artar. Pisliğin olduğu yerde mikroplar çoğalır ve birçok hastalığa sebep olur.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Evimiz ailemizle birlikte yaşadığımız ortamdır bu ortamı temiz tutmak kullandığımız odaları banyoyu mutfağı temiz bırakmak ve ev işlerinde yardım etmek önemli görevlerimiz arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra kendi kişisel bakımımızı eksik etmemek ve sorumluluklarımızı görevlilerimize eksiksiz bir şekilde yerimize getirmemiz gerekir. Arkadaşlarımızla öğretmenimizle beraber okumuş olduğumuz ve eğitim gördüğümüz okullarımızı ortak kullanım alanları olduğundan dolayı sınıfımızı koridorları okul bahçesinde ve okul lavabolarının temiz bırakmak ve lavaboda bulunan elektrik ve suları boş yere akıtmamak ve o gibi ortamları bulduğumuz gibi bırakmak da okul kurallarından biridir. Temizlik her yerde her ortamda her çevrede gerekli olan ve Müslümanların önemli niteliklerinden olan bir alışkanlıktır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.