4. Sınıf Din Kültürü

4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 33-34-35-36-37 Cevapları Anka Yayınevi

4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı İslam’ın Şartları Metni Cevapları Sayfa 33, 34, 35, 36, 37


İslam’ın Şartları Metni Cevapları


4. Sınıf Din Kültürü Anka Kuşu Yayınevi Kitabı Sayfa 33-34-35-36-37 Cevapları


4. Sınıf Din Kültürü Anka Kuşu Yayınevi Kitabı Sayfa 33 Cevapları


Düşünelim


Soru : İslam’ın şartları ifadesinden ne anlıyorsunuz?


Cevap :
İslam’ın şartları ifadesinden ; namaz kılmak, oruç tutmak, şehadet getirmek, zekat vermek ve Hacca gitmeyi anlıyorum. Bunlar şartları bulunan her Müslümana farzdır.


4. Sınıf Din Kültürü Anka Kuşu Yayınevi Kitabı Sayfa 35 Cevapları


Yorumlayalım


Soru : “Kim kalbiyle tasdik ederek Allah’tan başka ilah olmadığına ve Muhammed’in, Allah’ın resulü olduğuna şehadet ederse Allah ona cehennemi haram kılar…” Buhârî, İlim, 49.


Cevap :
Bu hadisten iman eden ve bu iman ile ölen kişinin Cehennem ‘ de ebedi olarak olmayacağını ve iman etmeyen insanlarında Cennet’ e giremeyeceklerini anlıyorum.


Etkinlik


Namaz dinin direğidir…” Tirmizî, İman, 8.


Soru : Peygamberimiz (s.a.v.), yukarıdaki hadisinde bize hangi mesajı vermektedir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.


Cevap :
Peygamber Efendimiz (sav) bu hadisinde bizlere namaz kılmanın ne kadar önemli olduğu mesajını vermektedir. Direksiz ev ayakta durmayacağı gibi bina gibi olan İslam’da namazsız ayakta durmaz. Bu yüzden namaza gereken önemi vermeli ve namaz kılmaya özen göstererek dinimizi sağlamlaştırmalıyız.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir müslüman uyması gereken İslamın şartları 5 tane olduğunu söylemeliyiz. İslamın şartları kelime-i Şehadet getirmek namaz kılmak oruç tutmak hacca gitmek ve zekat vermek gibi 5 temel ilkeden meydana geldiğini söyleyebiliriz. İslamın şartları Bir Müslümanın uyması gereken ve uyduk çal İslam’ın gerekli olan temel yapı taşını koymuş gibi olur. Bir Müslümanın namaz kılması kelime-i şehadet getirmesi ve her sağlıklı bireyin oruç tutması her varlıklı Müslümanın zekat vermesi gibi esaslara dikkat ettiği zaman tam bir Müslüman olmuş olur.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.