4. Sınıf Din Kültürü

4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 63-64 Cevapları Anka Yayınevi

4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Bir Dua Tanıyorum : Fatiha Duası ve Anlamı Cevapları Sayfa 63, 64


Bir Dua Tanıyorum : Fatiha Duası ve Anlamı Cevapları


4. Sınıf Din Kültürü Anka Kuşu Yayınevi Kitabı Sayfa 63-64 Cevapları


4. Sınıf Din Kültürü Anka Kuşu Yayınevi Kitabı Sayfa 64 Cevapları


Etkinlik


“…Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Doğrusu ancak akıl sahipleri bunları hakkıyla düşünür.” Zümer suresi, 9. ayet.


Soru : Yukarıdaki ayetin vermek istediği mesaj nedir? Arkadaşlarınızla değerlendiriniz.


Cevap :
Bence bu ayet, bilginin önemi hakkında mesaj vermiştir. Gerçekten de hem dini konularda hemde günlük işlerimizde bilgisi olan kişi ile olmayan kişinin hali bir değildir. Bilgili olan insan o konuda işlerini kolaylıkla yaparken , bilgisiz insan zorlanır.


Etkinlik


Soru : Fâtiha suresinde üzerinde durulan hususlar nelerdir? Belirleyip bunları aşaıya yazınız.


Cevap :
Fatiha suresinde kıyamet günün sahibinin Allah olduğu, yalnızca Allah’ a ibadet edilmesi gerektiği, ve doğru yola iletmesi ve sapkınların yolundan sakındırması için Allah’ a sığınılması üzerinde durulmuştur. Surenin başında Allah’ a hamd etmiş, Rahman ve Rahim sıfatları ile dua edilmeye başlanılmıştır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kutsal kitap olan kur’an-ı Kerim’in ilk ayeti kerimesi Fatiha suresi indir. Fatiha suresini her kılınan namazda eksiksiz ve tam bir şekilde okunması gerekir. Fatiha suresinin anlamı Allah’a inanmak ve kıyamet gününde Müslümanların ve tüm insanların yeniden dirileceğine inanmak ayrıca tek yaratıcı olan Allahu teala’ya ibadet etmek gerektiğini vurgulayan bir ayeti kerime dir. Kur’an-ı Kerim’de bulunan ayetleri Müslümanlara İslam’ı anlatması doğru yola ulaştırması ticaretten ve tekniklerden alıkoyması gibi temel amacı vardır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.