5. Sınıf Din Kültürü

5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 23-25-26 Cevapları Lisans Yayıncılık

5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Allah (c.c.) İle İrtibat: Dua Metni Soruları ve Cevapları Sayfa 23-24, 25, 26


Allah (c.c.) İle İrtibat: Dua Metni Soruları ve Cevapları


5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Lisans Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 23 Cevabı


Soru : Dua kavramı hakkında neler biliyoruz?


Cevap:   Dua kavramı hakkında neler biliyoruz?

Dua kavramı hakkında bilmemiz gereken önemli konulardan bir tanesi duanın bir Müslüman için en önemli silah olduğunu unutmamak gerekmektedir. Dua ile beraber Yüce Allah Celle Celalühüden istediğimiz isteklerimiz Ricalarımız Bu sayede Allah katına ulaşmaktadır Ayrıca dualar içerisinde Allah’ın bize Verdiği nimetler ide şükretmemiz gerekmektedir duada dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise tevazu içerisinde ve dualarla duanın istenmesi gerektiğidir.


Kur’an’da Geçen Bazı Peygamber Duaları İle Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Yaptığı Dualardan Örnekler Metni Soruları ve Cevapları


5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Lisans Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 25 Cevabı


Soru : Peygamberimiz ve diğer bazı peygamberlerin ettiği dualar hakkında neler biliyoruz?


Cevap: Peygamberimiz ve diğer bazı peygamberlerin ettiği dualar hakkında neler biliyoruz?

Peygamberimiz ve diğer peygamberler genel olarak sürekli olarak bulundukları kabın içerisinde kavimlerine dualarda bulunmuş kavimlerine Allah’ın Yoluna iletmek için sürekli olarak dualarda bulunmuşlardır peygamberler genel olarak dualarında Allah’a şükür ve Hasanet için dualar içinde bulunmaktadırlar.


5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Lisans Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 26 Cevabı


Soru : Peygamberimiz yapmış olduğu dualarda Allah’tan (c.c.) neler istemiştir? Örnekte verildiği gibi kutucuklara yazalım.


5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 23-25-26 Cevapları Lisans Yayıncılık

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Sizler sayesinde kolaylıkla din kültürü ödevlerimi yapabiliyorum Allah sizden razı olsun.

  2. 5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 25-26. Sayfa Cevapları Lisans Yayıncılık Ders Kitabı sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.

  3. Peygamberimiz sallallahu aleyhi sellem’in bazı peygamberler bir soru dua etmektedir bu dualar Allah’ın rızası için şükretmek ve ümmetleri için iyi şeyler istemektedirler Allah’ın azabından korunmak istemişlerdir.

  4. Peygamberler sürekli olarak insanları Yüce Allah c.c. yoluna iletmek için çeşitli sıkıntılar çekmiş insanların kurtuluşu için dualar etmişlerdir.

  5. Dua yolu ile bütün ihtiyaçlarımızı Yüce Allah c.c. den istememiz gerekir. Varlıkta da yoklukta da sürekli olarak şükretmeli ve dua ile Yüce Allah c.c. den yardım istemeliyiz.

  6. Dua kavramı insanların istekleri arzularını söylemesidir söylemesidir korktuğu sevmediği olaylardan Allah’a sığınmasıdır mesela hasta olmamak için ve sağlıklı olduğumuz için Allah’a şükür etmeniz gerekir hastalandığımızda Allah’tan yardım istemeliyiz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.