5. Sınıf Sosyal Bilgiler

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 112-113-114 Cevapları MEB Yayınları

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Araştırma Yapıyorum Cevapları Sayfa 112-113-114


Araştırma Yapıyorum Cevapları


5. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 112 Cevabı


Soru : Öğretmeninizin verdiği ödev konularını hangi kaynaklardan araştırıyorsunuz? Ödevinizde yararlandığınız kaynakları belirtiyor musunuz? Neden? Açıklayınız.


Cevap: Öğretmeninizin verdiği ödev konularını hangi kaynaklardan araştırıyorsunuz? Ödevinizde yararlandığınız kaynakları belirtiyor musunuz? Neden? Açıklayınız.
Öğretmenin verdiği ödev konularını genellikle İnternet ortamında var olan güvenilir sitelerden devletin ve kurumlara ait olan web sitelerinden kitap dergi ve ansiklopedilerden yapıyorum.
Öğretmenimin vermiş olduğu ödevleri internette var olan güvenilir sitelerden kitaplardan ansiklopedi ve güvenilir olan devlet kurumu sitelerinden yapmamın temel sebebi vermiş oldukları bilgilere güvenilir olması ve en iyi şekilde Ödevimi yapmam olduğundan dolayı bu siteleri tercih ediyorum.


5. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 114 Cevabı


Sıra Sizde


Aşağıdaki ifadeleri uygun cümlelerle tamamlayınız.


1. Araştırma yaparken yararlandığım kaynakları belirtmeliyim çünkü


Cevap: Araştırma yaparken yararlandığım kaynakları belirtmeliyim çünkü
Araştırma yaparken yararlandığım kaynakları belirtmeliyim Çünkü araştırmaları yapan kişiye saygı duymak yapmış olduğu emeğin değerini vermek ancak araştırma yapan kişinin kaynaklarından yararlandığım zaman onları belirtmem ile ifade edilebilir.


2. Araştırmalarımda elde ettiğim bilgileri birbiriyle karşılaştırmalıyım çünkü


Cevap: Araştırmalarımda elde ettiğim bilgileri birbiriyle karşılaştırmalıyım çünkü
Araştırmalarımda elde ettiğim bilgileri birbirleriyle karşılaştırmalıyım Çünkü bilginin doğru ve güvenilir olması çok önemlidir.


Sıra Sizde


Soru : Aşağıda bir kitabın kaynakçası yer almaktadır. Ancak kaynakçadaki kitap, dergi ve Genel Ağ adreslerinin yazımında hatalar vardır. Örnekleri dikkate alarak kaynakçayı düzeltiniz.


Cevap:

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 112-113-114 Cevapları MEB Yayınları
“5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 110-111-112. Sayfa Cevapları MEB Yayınları”

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Öğretmenlerimizin vermiş olduğu araştırma ödevlerini dikkatli bir şekilde yapmak ve bu konuda bilgilenmek ya da doğru bir şekilde defterimize geçirmek elbette ki o konu hakkındaki güzel bilgileri edinmek ve kazanmak için gereklidir öğretmenimizin vermiş olduğu ödevleri genellikle İnternet ortamında güvenmiş olduğumuz sitelerde araştırma yapabiliriz örneğin sizin sitenizdeki cevapları çok beğeniyorum öğretmenimin verdiği araştırma ödevini her zaman Forum sayfa sitesinden yaparak yüksek not elde ediyorum sayenizde vermiş olduğunuz cevaplarla derslerimde başarılı in ve yüksek not alıyorum bu yüzden arkadaşlarımında araştırma yaptıkları zaman bu siteden örnek almalarını faydalanmalarını söylüyorum çok teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.