7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 109-110-111-112-113 Cevapları Tutku Yayınları

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı Sahabenin Yardımlaşma ve Dayanışması Cevapları Sayfa 109, 110, 111, 112, 113


Sahabenin Yardımlaşma ve Dayanışması Metni Cevapları


7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Tutku Yayınları Sayfa 109 Cevapları


Soru : ”Müminler ancak kardeştirler.” (Hucurât suresi, 10. ayet.) ayeti bize hangi mesajları vermektedir? Söyleyiniz.


Cevap: Allah katında bütün Müslümanlar kardeştir. Hiçbiri arasında bir ayrımcılık yoktur. Kimse kimseden üstün değildir. Bundan dolayı Müslümanların hep bir arada huzur ve mutlu bir ortamda olmalıdırlar.


7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Tutku Yayınları Sayfa 113 Cevapları


Soru : Sınıfınızda birkaç kişilik gruplar oluşturunuz. Günümüzde, Müslümanlar arasındaki yardımlaşma ve dayanışmayı yaygınlaştırmak için neler yapılabileceğine ilişkin farklı projeler hazırlayınız. Projelerinizi arkadaşlarınızla karşılaştırıp değerlendiriniz. 


Cevap: Günümüz de dinimiz üzerine yardımlaşma ve dayanışma çok azalmış durumdadır. Bunun önüne geçmek için bir kurum kurabiliriz. Bunun üzerine yardıma ihtiyacı olan kişileri belirleyerek yardım yapmalıyız.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Müslümanlar ve Türk milleti tarih boyunca birçok insana yardımlaşmayı ve dayanışmayı aşılanmış ve bu uğurda birçok çalışmalar yapmışlardır. Komşumuza akrabalarımıza ve sevdiklerimize yardımda bulunma onların yanında maddi manevi şekilde destek vermek yardımlaşma ve dayanışma örneği olarak sayılmaktadır. Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem zamanında yaşayan Müslümanlar ve sahabeler birbirlerine yardım ederek destek olmuş birbirleriyle yardımlaşarak birçok onun üstünden gelmişlerdir. Nitekim Türk milleti de böyledir. Yalnız kendi milletlerine değil diğer milletlere de yardım etmeyi ihmal etmemişlerdir. Tarih boyunca böyle olmuştur.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.