Eğitici Yazılar

Aile ile ilgili hikaye

Bu konuda  Aile ile ilgili hikaye konulu hikaye örneği kısa özeti ve uzun hikaye örneği hakkında bilgileri ele alacağız. 


Aile ile ilgili hikaye konulunun kısa özet hikaye örneği


Cevap :
HARAMZADE AİLESİ
Tanınmış bir içra avukatı kelepir diye batık malları kendi adamları sayesinde arsa, bahçe, ev, dükan sahibi olmuş çocuklarını bu haram mallarla yogurduğu için de onlar da haydan gelen huya gider misali har vurup harman savurmuş lardı sonunda olguları yüzünü yere düşürmüş umduğunu bulamayan adam be nerde hata yaptım diye kara kara düşünür du.


Aile ile ilgili hikaye konulunun uzun ayrıntılı hikaye örneği


Cevap :
Adam Çalışkan Açıkgöz hırslı ve tamahkar bir kişiliği vardı bir icra avukatı ydı malına mal katar ucuza kelepir düşürdü tarla bahçe ev arsa alırdı Bu sayede Bayağı da zengin bir hale gelmişti bayağı bir çevre yapmış tanınan bir avukat halindeydi Antalya’da yazlık ev izmir’de dükkan memleketinde arsalar. En sonunda İstanbul’da Nişantaşı’nda bir ev sahibi bile oldu.
Adamın Eşi de kendisi gibi aç gözlü zenginliği görünce akrabalarını tanımaz cebinde akrep olan fakat 3 oğlu için yapmayacağı şey yoktur oğulları iyi bir eğitim almıştı
En büyük oğlu babasından yolunda avukatlık Okumuş ingiltere’de Erasmus yüksek lisans yapmaktaydı
Ortanca oğlu ise Ankara’da ODTÜ’de muhasebe okumak taydı. Fakat gözünde okumaktan çok keyif yapmak vardı. Zengin bir zübe hayatı sürmek tam onun tarzıydı.
En küçük oğlu ise abileri kadar Zeki değil di babası onu parasıyla Kıbrısta paralı okullardan bir tanesini yazdırarak Ziraat Mühendisi olmasını istiyordu.
Büyük oğlu İngiltere’de kendisine yabancı bir sevgili bulmuş Paris’te Amsterdam da romantik akşam yemekleri Noel tatillerinde Stockholm kayak yazları ise İspanya Ibiza da tatil yapmaktaydı
Ortanca oğlu ise büyük abisinin bu lüks yaşamını kıskanıyor du.
Bir gün Ankara’da ünlü bir gece Kulübü’nün sahibi olan Ramiz Dayı bu ünlü avukatlar çalışmak için mekanına davet etti Ankara’ya giden avukat ne kadar malına haram katmayı sevsede alkolle arası pek yoktu.
Ramiz Dayı ;
Ne içersin Avukat Bey diye sordu
Avukat
Soda alsam yeter dedi.
Iş hakkında konuşmaya başlar Ramiz Dayı ve avukat
Bu sırada elindeki paraları oynayan kıza Saçan bir adamı gözü ilişti
Hafif kilolu Gömleğinin bir tarafı dışarı çıkmış Ayakta Zor Duran bu adam için
Belki de ailesinin rızkını burada heba ediyor diye düşündü
Daha fazla mekanda durmak istemeyen Avukat Ramiz dayıdan müsaade isteyerek mekanın kapısının dışına çıktı arabasının kendine getirilmesini Beklerken arkadan küfürlü konuşmalar duydu.
Az önce oynayan kızcağıza paralar saçan adam daha da dengesiz hareket edince mekanın güvenliği tarafından yaka paça dışarı atılarak
Bir daha seni buralarda görmeyelim
Avukatın Ayağının dibine serildi.
Avukatın Ayağının dibine düşen adam gözlerini açtığında 3 harfli görmüş gibi ayağa dikildi
Baba! Dedi.
Bu sarhoş adam kendinin oğluydu bu duruma çok sinirlenen avukat oğlunu kolundan tuttuğu gibi arabaya bindirdi
Sabah kendine gelen genç adam bavullarını toplanmış olduğunu gördü
Babası
Okuldan bile atılmış sın devamsızlıktan burada gününü gün edip para yiyorsun diyerek oglunu aldığı gibi eve getirdi.
Tam bu olay geçti gitti derken Bi gün küçük oğlan çıkıp geldi.
Annesi ; ne oldu daha okul bitmeden neden geldin diye sıkıştırınca oradaki kumarhane lere borçu oldugu giderse başına büyük bela alacağını söyledi.
Babası çok geçmeden bunu da ögrendi kumar borçu nu kapatıp oglunu bir fabrikaya işe koydu.
3 oglu vardı 3de haramzade olarak yaşıyordu bunda kendinin büyük payı vardı aglayanın malı kimseyi güldürmez


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ailemiz doğup büyüdüğümüz bizlere değer veren her zaman bizi karşılıksız bir sevgiyle seven ve bu dünyada sahip olduğumuz en büyük kıymetleri özel kişilerin bulunduğu huzur dolu ortamlar olarak ifade edilebilir. Ailemiz her zaman bizim için kıymetlidir ailemizi her zaman baş tacı etmeliyiz büyüklerimize saygı da ve hürmette kusur etmemeliyiz Ayrıca kardeşlerimizle olan ilişkimizi güzel bir şekilde saygılı ve sevgili bir şekilde ilerlemeliyiz Ayrıca anne babalarımıza karşı olan hürmet imize saygımızı eksik etmeyerek onları kıracak incitecek sözlerden ve davranışlardan uzak kalmalı ve bizi karşılıksız bir şekilde büyükten ve koskocaman bir sevgiyle merhametle büyüten ailenize her zaman özenle sevmeli ve ilgi göstermeliyiz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.

Göz Atın
Kapalı