Ders Notları

Ailenizin tarihini yazmak için hangi yöntemleri kullanır, neler yaparsınız?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ailenizin tarihini yazmak için hangi yöntemleri kullanır, neler yaparsınız? Sorusunun Kısa ve Uzun Cevabı


Ailenizin tarihini yazmak için hangi yöntemleri kullanır, neler yaparsınız? sorusunun kısa cevabı;


Cevap: Aile tarihini yazmak için ilk olarak geçmiş dönemlerde atalarımızdan kalmış olan soy ağacı defterleri günlükler resimler eşyalar gibi birçok materyal kullanarak aile tarihini yazarım aile tarihini yazmak için bu materyallerinin yanı sıra ayrı üyesi içerisinde yer alan en yaşlı üyeden Yardım alarak kolaylıkla aile tarihi hakkında en iyi bilgileri elde edebilir ve bu şekilde aile tarihimizi gün yüzüne çıkartabilirim.


Ailenizin tarihini yazmak için hangi yöntemleri kullanır, neler yaparsınız? sorusunun uzun cevabı;


Cevap: Aile tarihini yazmak için birçok yöntem kullanılabilir.  aile tarihini yazmak için kullanılan yöntemlerin başında geçmiş dönemlerden bize kalmış olan resimler soy ağacı defteri günlükler hikayeler ve en önemlisi ise en yaşlı aile üyesinin bizleri verebileceği tamamlayıcı bilgiler olarak görüyorum.  bu bilgilerle beraber aile tarihini en iyi şekilde araştırarak verilen bilgiler ışığında aile tarihini kaleme alır ve başta ben olmak üzere gelecek aile üyeleri için aile soy ağacının neler yaptığı milli mücadele için neler fedakarlık ettiği konusunda kalıcı bilgiler sunarak sağlam bir aile tarihi oluşturabilirim.  aile tarihinin bilinmesi aile Bağları açısından ve gelişmiş bir aile yapısı için çok büyük bir önem taşıdığını Aklımızdan çıkarmamak gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Eskideki tarihler şimdiki tarihleri hiç ama hiç benzemezler. Ailemizin tarihini yazmak için eskiden neler yaşandı onları öğrenmemiz gerekir.Kullanılan soy ağaçlarını da kullanmamız gerekir. Eskiden kalan ve kullanılan araçları saklamamız gerekir Ailemizde eskiden olan paralar ,kullanılan değişik araçlar, taslar,  kaşıklar, çatallar günümüzdeki gibi araçlar değildir. Eskiden daha farklı oldukları için ailemizin tarihini de bu şekilde yazılabilir ailemizin tarihi çok değişik olabilir Çünkü eskiden çok fazla savaş yaşanmıştır değişik olaylar olmuştur ve çok şey kabul edilmiştir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.