Bir DNA molekülünde adenin nükleotidin sayısına eşit olan nükleotid türü nedir?


Fen Bilimleri Öğretmeni

8. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı Bir DNA molekülünde adenin nükleotidin sayısına eşit olan nükleotid türü nedir? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Bir DNA molekülünde adenin nükleotidin sayısına eşit olan nükleotid türü nedir?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

DNA molekülünde adenin nükleotidinin sayısına eşit olan nükleotit Timin dir. Adenin – Timin , Guanin – Sitozin şeklinde bulunmaktadırlar.


“Bir DNA molekülünde adenin nükleotidin sayısına eşit olan nükleotid türü nedir?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

DNA molekülünde adenin nükleotidinin sayısına eşit olan nükleotit Timin dir. Adenin – Timin , Guanin – Sitozin şeklinde bulunmaktadırlar. Bir DNA molekülünün tek zincirinde bulunan nükleotit sayısı adenin:100 timin:30 guanin:50 sitozin:70 ‘ tir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Bir DNA molekülünde adenin nükleotidin sayısına eşit olan nükleotid türü nedir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
8 sınıfa geçtiğim günden itibaren her zaman ödevlerimi yapmak YGS'ye çalıştığım konuları seçmek ve gezideki tüm bilgileri tazelemek ve sınava hazırlanmak için Forum sayfa sitesinden yardım alıyorum bu sayfadaki bilgi ve cevapları birçok konu hakkında bilgi sahibi oluyorum ben bilgisi dersimizde yeni öğrenmiş olduğumuz tüm konuları Forum sayfa sesiyle öğreniyorum bu sayfadaki bilgi ve cevaplar çok güzel sizler de hemen bu sayfaya bakarak tüm konuları güzel bir şekilde anlayabilir ve sınavlara daha hızlı bir şekilde çalışabilirsiniz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!